fbpx
5 C
Olsztyn
czwartek, 6 października, 2022
reklama

19-letni Szymon Piątkowski z AZS UWM Olsztyn wystąpi w mistrzostwach Europy w taekwondo

Olsztyn19-letni Szymon Piątkowski z AZS UWM Olsztyn wystąpi w mistrzostwach Europy w...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czworo polskich taekwondzistów: Patrycja Adamkiewicz, Aleksandra Kowalczuk, Mateusz Szczęsnowski i Szymon Piątkowski wystąpi w mistrzostwach Europy w Manchesterze. „Będę zadowolony z jednego medalu” – przyznał trener kadry Waldemar Łakomy.

reklama

Pewną niespodzianką jest obecność w składzie reprezentacji 19-letniego Piątkowskiego, który będzie rywalizował w kategorii do 80 kg. Zawodnik AZS UWM Olsztyn wykorzystał też, że startujący w tej samej wadze Karol Robak dopiero wraca po kontuzji i zdaniem trenera, nie jest jeszcze gotowy na takie wyzwania.


reklama

„Piątkowski to bardzo młody, ale zarazem utalentowany chłopak. Przebojem wszedł do kadry już w ubiegłym roku, ale też znacznie wcześniej zwróciliśmy na niego uwagę. W lutym w tureckiej Antalyi wygrał zawody Pucharu Świata, trzeci był z kolei w PŚ w Sofii. Dzięki tym wynikom zakwalifikował się do Grand Prix, gdzie startuje tylko 32 najlepszych z rankingu zawodników” – powiedział Łakomy.

Szkoleniowiec nie martwi się tym, co się stanie, gdy do pełni sił wróci Robak, ubiegłoroczny mistrz Starego Kontynentu z Sofii (w kategorii 74 kg) i uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Trwa demontaż kultowego skateparku w Olsztynie
reklama

„Chciałbym mieć więcej takich problemów. Rywalizacja tylko i wyłącznie pomaga. Gdybym miał więcej kategorii tak obsadzonych, to w ogóle byłbym szczęśliwy. Na tym polega sport, starsi zawodnicy muszą czuć oddech na plecach tych młodszych” – tłumaczył.

W kadrze kobiet po igrzyskach w Tokio niewiele się zmieniło – nadal wiodącymi postaciami są Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa) startująca w wadze 57 kg i Aleksandra Kowalczuk (OŚ AZS Poznań, +73 kg). Obie startowały w turnieju olimpijskim, ale z różnym skutkiem. Adamkiewicz odpadła po pierwszej walce, z kolei Kowalczuk zajęła piąte miejsce. Na mistrzostwach Europy przed rokiem zdobyła srebrny medal.

„Będę zadowolony, jeśli przywieziemy jeden medal. Rok temu w Sofii zdobyliśmy dwa medale i zajęliśmy dwie piąte lokaty. Gdyby udało się powtórzyć ten wynik, to byłbym bardzo szczęśliwy” – podkreślił Łakomy.

Reprezentacja Olsztyna na strzeleckich Mistrzostwach Europy

Polscy reprezentanci do mistrzostw przygotowywali się na zgrupowaniach w Centralnych Ośrodkach Sportu w Zakopanem i Giżycku. We wtorek dotarli do Manchesteru. Zawody rozpoczną się w czwartek, a dzień później jako pierwsza do walki przystąpi Kowalczuk. W sobotę wystąpią Piątkowski i startujący w kategorii 68 kg Szczęsnowski (AZS AWF Kraków), a w niedzielę, w ostatnim dniu turnieju, swojej szansy szukać będzie Adamkiewicz.

Łakomy cieszy się, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wszystko wraca do normy i większość zawodów odbywa się bez zakłóceń.

„Zaczynamy wreszcie startować według kalendarza, wszystko powoli wraca do normalności, ale szkoda, że Uniwersjadę w Chinach przełożono na następny rok. Najważniejszą imprezą w tym roku pozostają mistrzostwa świata, które pierwotnie miały odbyć się też w Chinach, ale ostatecznie rozegrane zostaną w Meksyku” – podsumował szkoleniowiec kadry taekwondzistów. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama