8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Ukradli 10 litrów lodów, a 25 litrów rozmrozili. Większość skradzionych smakołyków zjedli

ElblągUkradli 10 litrów lodów, a 25 litrów rozmrozili. Większość skradzionych smakołyków zjedli
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Pasłęka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kuwet z lodami o pojemności 10 litrów. Straty jakich dokonali były dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię przez co właściciel lodziarni stracił dodatkowo 25 litrów tych smakołyków o łącznej wartości 2 tys. zł. Podejrzani przyznali się. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama


Kradzież miała miejsce z 9 na 10 maja br. przy ul. Jagiełły w Pasłęku. Tam sprawcy okradli samochód-chłodnię, z którego zabrali dwie kuwety z lodami o wartości 600 zł. Podczas oględzin okazało się, że straty są dużo większe. Sprawcy pozostawili otwartą chłodnię przez co rozmroziło się jeszcze 25 litrów lodów.

Straty jakich dokonali to w sumie 2 600 zł. Podejrzani zostali zatrzymani przez kryminalnych z Pasłęka. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch pasłęczan w wieku 19 i 21 lat.

Znikają kolejne lokale na olsztyńskiej Starówce. Po wakacjach czeka nas bankructwo branży gastronomicznej?
reklama

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży. Obydwaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Większość skradzionych smakołyków zjedli. Pozostałe litry porzucili w krzakach. Policjanci odnaleźli skradzione pojemniki i oddali je właścicielowi.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Byli wcześniej notowani, między innymi za kradzieże sklepowe.

reklama

źródło: KMP Elbląg

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama