9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Pożar w sortowni odpadów

OstródaPożar w sortowni odpadów
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trwa dogaszanie pożaru odpadów, który wybuchł w nocy w sortowni firmy zajmującej się recyklingiem w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w niedzielę rano straż pożarna. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

reklama

O pożarze powiadomił służby około godz. 3 kierowca przejeżdżający pobliską drogą ekspresową S7. Okazało się, że płoną odpady składowane w sortowni zajmującej się recyklingiem.

„Kiedy przyjechaliśmy na miejsce paliła się jedna kwatera z posegregowanymi odpadami, głównie tworzywami sztucznymi. Pożar rozprzestrzenił się na dwie sąsiednie kwatery. Płomienie miały wysokość 6-7 metrów” – powiedział st. kpt. Grzegorz Różański z ostródzkiej straży pożarnej.

reklama

W jednej z kwater z płonącymi odpadami częściowo zawaliło się zadaszenie ze stalowej konstrukcji. Strażakom udało się nie dopuścić do przeniesienia się ognia na dwa kolejne boksy magazynowe, w których znajdowały się przygotowane do sortowania i posortowane odpady. Każda z tych kwater ma wielkość 15 na 10 m. Z terenu firmy wyprowadzono kilka zaparkowanych tam samochodów ciężarowych do przewozu odpadów.

Rano paliła się kamienica na Starym Mieście w Olsztynie

„W pierwszej fazie akcji gaśniczej był problem z poborem wody, ponieważ hydranty były mało wydajne. Zadysponowaliśmy na miejsce dwa zbiorniki, każdy po 12 tys. litrów, do których dowożono wodę z hydrantów w mieście” – powiedział Różański.

reklama

W pożarze nikt nie został poszkodowany. Nie było też konieczności ewakuacji ludzi, sortownia znajduje się w dzielnicy przemysłowej. Na miejscu pracowało 13 zastępów, czyli blisko 80 strażaków PSP i OSP. Akcja dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin.

źródło: PAP, fot. KP PSP Ostróda

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama