15 C
Olsztyn
środa, 25 maja, 2022
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ciężarówka potraciła 81-latkę. Kierowca nie zauważył i ciągnął emerytkę kilkadziesiąt metrów

reklama

Zawiniła chwila nieuwagi? Brak szczególnej ostrożności? A może coś innego? Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy Ronda Kresowiaków w Mrągowie. Tam 81-latka została na przejściu dla pieszych potrącona przez samochód ciężarowy, a następnie przeciągnięta jeszcze przez kilkadziesiąt metrów. Kobieta trafiła do szpitala.

reklama

Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności dotyczy kierowców dojeżdżających do przejścia dla pieszych i pieszych na nie wchodzących. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien też stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi.

reklama

Któregoś z tych elementów na pewno zabrakło w czwartek (12.05.2022r.) w Mrągowie, gdzie około godz. 15:30 oficer dyżurny mrągowskiej komendy został powiadomiony o wypadku, do jakiego doszło na Rondzie Kresowiaków w Mrągowie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 55-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes, jadąc od strony ul. Wojska Polskiego, przed Rondem Kresowiaków uderzył w 81-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Prawdopodobnie nie wiedząc o tym, że w nią uderzył i że kobieta zaczepiła się o elementy karoserii, wjechał na rondo, przejeżdżając ponad 30 metrów, ciągnąc ze sobą seniorkę. Kierowca zatrzymał się na rondzie dzięki reakcji świadków. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Czołowe zderzenie "kuriera" z mercedesem na wylocie z Olsztyna
Ciężarówka potraciła 81-latkę. Kierowca nie zauważył i ciągnął emerytkę kilkadziesiąt metrów
Ciężarówka potraciła 81-latkę. Kierowca nie zauważył i ciągnął emerytkę kilkadziesiąt metrów
reklama

źródło: KWP

reklama

Popularne artykuły

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze