20 C
Olsztyn
piątek, 19 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wyjeżdżając z parkingu pod sklepem potrącił 83-latka na rowerze

PiszWyjeżdżając z parkingu pod sklepem potrącił 83-latka na rowerze

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu. Kierowca auta wyjeżdżając z parkingu pod sklepem, potrącił jadącego chodnikiem rowerzystę. 83-latek jadący rowerem trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Konsekwencje za spowodowanie tego zdarzenia poniesie zarówno sprawca kolizji oraz rowerzysta jadący chodnikiem.

reklama

*nagranie wideo

We wtorek (10.05.2022) przed godz. 8:00 na ul. Warszawskiej w Piszu doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że do doszło do niego, gdy kierujący pojazdem marki Hyundai włączał się do ruchu wyjeżdżając z parkingu spod sklepu. Z jego prawej strony chodnikiem jechał rowerzysta, którego kierowca najwyraźniej nie zauważył. Nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu i potrącił rowerzystę, który trafił do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń. Samochodem kierował 64-latek, a rowerem 83-latek. Obaj to mieszkańcy Pisza i obaj byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

W wypadku zginął 33 -letni kierowca
reklama

Policjanci wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia ustalili, że sprawcą kolizji jest kierujący samochodem, co potwierdziło nagranie pochodzące z kamery miejskiego monitoringu. Kierowca skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. Oznacza to, że sprawa trafi do sądu. Rowerzysta poniesie natomiast konsekwencje jazdy rowerem po chodniku, co jest wykroczeniem.

źródło: KWP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×