fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Wjechał ciężarówką do Olsztyna i zasnął za kierownicą. Skończyło się to koszmarnie

OlsztynWjechał ciężarówką do Olsztyna i zasnął za kierownicą. Skończyło się to koszmarnie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dzisiejszy poranek był niezwykle trudny dla kierowców, którzy Al. Warszawską jechali w kierunku centrum miasta. Nad ranem kierujący samochodem ciężarowym na skutek zaśnięcia za kierownicą zjechał do osi jezdni i uszkodził infrastrukturę drogową w postaci barierek ochronnych i oznakowania drogowego. Na skutek zdarzenia uszkodzone zostało auto, z którego na drogę rozlały się płyny eksploatacyjne w postaci m.in. oleju napędowego. Utrudnienia drogowe związane z usuwaniem skutków zdarzenia trwały do godziny 8:00.

reklama

W poniedziałek (09.05.2022 r.) po godzinie 4:00 oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło w rejonie skrzyżowania al. Warszawskiej z ul. Tuwima w Olsztynie. Na miejsce skierowano policyjny patrol, który zajął się ustaleniem okoliczności zdarzenia. Niezbędne okazało się również zadysponowanie straży pożarnej, która miała za zadanie zneutralizowanie zanieczyszczenia jezdni olejem napędowym. Jezdnia w miejscu zdarzenia całkowicie zablokowana była do godziny 7:40.

Nietypowe zdarzenie na przejeździe kolejowym

Policjanci z olsztyńskiej drogówki ustalili, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie za kierownicą. 64-letni kierowca auta ciężarowego był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci kierowali auta na wyznaczone w pobliżu objazdy. 64-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama