reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

To będzie tydzień czytelników i bibliotekarzy

OlsztynTo będzie tydzień czytelników i bibliotekarzy

Przed nami już XIX edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki. Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbędzie się między 8 a 15 maja.

reklama

Przewodnie hasło wydarzenia brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Jak przekonują bibliotekarze – wystarczy sięgnąć po książkę, by znaleźć się w XIX-wiecznej Anglii, w starożytnym Rzymie, na Tasmanii, Alasce, Antarktydzie, podróżować po Bliskim Wschodzie.

Olsztyńscy bibliotekarze przygotowali program zajęć, warsztatów i spotkań autorskich, aby wspólnie z mieszkańcami uczcić to wyjątkowe święto czytelnictwa.

reklama

– Obchody zaczęliśmy happeningiem na Starym Mieście – mówi Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Przez cały tydzień zapraszamy natomiast do naszych filii. Szczegółowy harmonogram znajduje się na naszej stronie internetowej.

Literackie warsztaty, teatralne spektakle czy konkursy – to tylko część atrakcji przygotowana przy okazji Tygodnia Bibliotek w Olsztynie. Poza tym w piątek (13 maja) o 17:00 kolejna odsłona Galerii Jednego Wiersza. Tym razem zachęcamy do wspólnego pochylenia się nad twórczością Piotra Burczyka, nominowanego do tegorocznej Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn” za tom „Teraz”.

reklama

[harmonogram Tygodnia Bibliotek w Olsztynie]

źródło: UM Olsztyn

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×