14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Jesteś za udziałem polskich żołnierzy w misji pokojowej w Ukrainie? Tak odpowiedzieli Polacy w sondażu

WiadomościJesteś za udziałem polskich żołnierzy w misji pokojowej w Ukrainie? Tak odpowiedzieli...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

56,8 proc. badanych opowiedziało się za udziałem polskich żołnierzy w misji pokojowej w Ukrainie jeśli zostanie ona zorganizowana przez NATO, ONZ lub Unię Europejską – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”.

reklama

Z sondażu wynika, że za udziałem polskich żołnierzy w misji pokojowej w Ukrainie opowiedziało się 56,8 proc. badanych, przeciwnego zdania było 32,5 proc., a nie miało zdania 10,7 proc. Jak zaznacza „Rz”, opinie respondentów rozkładają się mniej więcej tak samo wśród zwolenników rządu (63 proc.), jak i opozycji (64 proc.).

Za wysłaniem wojsk liczniej opowiadają się mężczyźni i osoby dojrzałe, czyli mające więcej niż 30 lat. Częściej za udziałem w takiej misji są osoby mające wyższe wykształcenie (72 proc.), czerpiące informacje z programu TVN „Fakty” (70 proc.), głosujące w ostatnich wyborach na Koalicję Obywatelską PO–PSL (71 proc.), a w ostatnich wyborach prezydenckich na Szymona Hołownię (73 proc.) lub Krzysztofa Bosaka (72 proc.).

Szef MON: silne Wojsko Polskie jest gwarancją bezpieczeństwa naszej ojczyzny
reklama

„Rz” przypomniała, że z propozycją wprowadzenia do Ukrainy misji pokojowej NATO wyszedł w trakcie wizyty w Kijowie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×