-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023

Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Olsztynie

W sobotę 30 kwietnia na Starym Mieście w Olsztynie odbył się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 4. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

  • Kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
  • Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce, w 2022 roku odbędzie się kolejnych 15 pikników.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy zorganizowano wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), a nawet doświadczyć dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED

W ramach akcji, Compensa przekazała olsztynianom defibrylator AED. Urządzenie w imieniu miasta odebrał Prezydent Piotr Grzymowicz. Defibrylator zamontowany został na zewnątrz budynku kapitanatu CRS „Ukiel”.

Jako Compensa, wspólnie z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, chcemy zwiększać poczucie bezpieczeństwa dorosłych i dzieci. I to w wielu wymiarach – zarówno na drodze, poprzez promowanie zasad bezpiecznego poruszania się, jak i od strony zdrowia wykonując na naszych piknikach badania profilaktyczne. Wierzymy w moc praktycznej nauki pierwszej pomocy. To wiedza na całe życie, na wagę życia – podkreśliłStanisław Guzowski – Compensa, Olsztyn.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Olsztyna za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Jestem przekonany, że nasze działania będą miały pozytywny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających. Wiedza, jak ratować ludzkie życie, jest najważniejsza, a przekazany miastu defibrylator jest gotowy do użytku, jeśli ta pomoc będzie potrzebna. Oby nigdy nie musiał być użyty – Marcin Krawczyk, Departament Strategii Marketingowej i Komunikacji, Compensa.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie: 

bezpiecznaautostrada.pl

Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Olsztynie Artykuł sponsorowany, Olsztyn, Wiadomości