-5 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja rozpoczyna sezon wodny na jeziorach Mazur i Warmii

WiadomościPolicja rozpoczyna sezon wodny na jeziorach Mazur i Warmii

W tym roku bezpieczeństwa na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, na jeziorach poza szlakiem i jeziorach Warmii będzie pilnowało 90 policjantów z partoli wodnych. Od soboty do końca września policjanci będą kontrolować m.in. trzeźwość sterników łodzi.

reklama

Koordynator służby na wodach i terenach przywodnych z wydziału prewencji KWP w Olsztynie aspirant Tomasz Kurstak powiedział, że w tym roku jeziora i Zalew Wiślany będzie patrolowało 90 policjantów, to jest o 30 osób więcej, niż przed rokiem. Regularna służba na wodzie rozpocznie się w sobotę, bo majówka jest od lat inauguracją sezonu żeglarskiego na Mazurach. Patrole wodne będą pracować do końca września.

„Do lata będziemy zwiększali liczbę wodnych patroli w weekendy, w tygodniu, gdy nie będzie wielu żeglarzy, patroli będzie nieco mniej. Latem obsada będzie pełna” – zapewnił Kurstak.

reklama

Policjanci z Warmii i Mazur mają do dyspozycji 30 łodzi (te, które będą pracować w majówkę są już zwodowane) i sprzęt ratunkowy. Patrole wodne będą kontrolować uprawnienia sterników (na tych łodziach, na które są one wymagane) oraz trzeźwość sterników. Za sterowanie łodzią pod wpływem alkoholu sternik może zostać ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i stracić uprawnienia.

Ponieważ majówkę na Mazurach chce spędzić wiele osób policjanci zapowiedzieli też, że zwiększy się liczba partoli drogowych. Prędkość i styl jazdy będą kontrolowali nie tylko policjanci z radiowozów, ale też funkcjonariusze na motocyklach. Do patrolowania dróg będzie wykorzystywany także dron. 

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne