6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

16-latka z koleżanką poszła do Auchan i ukradła konsolę do gier

Olsztyn16-latka z koleżanką poszła do Auchan i ukradła konsolę do gier

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 31-latce, która wspólnie z 16-latką dokonały kradzieży towarów ze sklepu na łączną kwotę ponad 2000 złotych. Ich łupem padła konsola do gier, sprzęt elektroniczny czy odzież. 31-latka usłyszała już zarzuty. Z kolei nastolatka ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

reklama

We wtorek (26.04.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika placówki handlowej wynikało, że kobieta wraz z nastolatką dokonały kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Ich łupem padła konsola do gier, sprzęt elektroniczny, odzież czy produkty spożywcze. Zwróciły one na siebie uwagę po tym, jak wyjmowały produkty z opakowań, a następnie wkładały je do swoich toreb, ostatecznie nie płacąc za towar. 31 i 16-latka po przekroczeniu linii kas zostały ujęte przez pracownika ochrony i przekazane policjantom.

31-latka usłyszała już zarzuty kradzieży. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei 16-latka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia