17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Na pomoc dzielnicowego można liczyć w każdej sytuacji? Przekonała się o tym pewna 88-latka

BraniewoNa pomoc dzielnicowego można liczyć w każdej sytuacji? Przekonała się o tym...

Na pomoc dzielnicowego można liczyć w każdej sytuacji. Przekonała się o tym pewna 88-latka. Dzielnicowy z Pieniężna zaalarmowany przez mieszkankę miasta o seniorce, która może potrzebować pomocy, ruszył na poszukiwania kobiety. Gdy ją odnalazł okazało się, że kobieta ma problemy z pamięcią i nie wie jak znalazła się w obcym mieście. Policjant otoczył seniorkę opieką, ustalił jej dane i nawiązał kontakt z jej bliskimi, którzy zaniepokojeni nieobecnością kobiety, rozpoczęli już jej poszukiwania. Dzięki pomocy policjanta kobieta bezpiecznie wróciła do domu.

reklama

W środę (27.04.2022) dzielnicowy z Posterunku Policji w Pieniężnie – asp. Paweł Białkowski – został powiadomiony przez zaniepokojoną mieszkankę o tym, że na ulicach miasta widziała starszą kobietę, która może potrzebować pomocy. Policjant bez chwili zastanowienia ruszył w teren, by odnaleźć seniorkę. Przemierzając dokładnie ulice dostrzegł idącą kobietę, która sprawiała wrażenie zdezorientowanej. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszem seniorka nie potrafiła powiedzieć, jak znalazła się w tym mieście, nie mogła sobie również przypomnieć celu swojej wizyty. Asp. Białkowski wiedział, że musi zaopiekować się staruszką i dołożyć wszelkich starań, by powróciła szczęśliwe do swoich bliskich. Seniorka nie miała przy sobie dokumentów, pamiętała jedynie swoje imię i nazwisko. Dla zdeterminowanego dzielnicowego nie stanowiło to jednak problemu. Asp. Białkowski przyjechał z kobietą na posterunek, gdzie ustalił jej personalia. Chwilę później policjant nawiązał kontakt z jej najbliższymi, którzy jak się okazało, właśnie rozpoczęli poszukiwania seniorki, której nieobecność bardzo ich zaniepokoiła. Okazało się, że 88-latka jest mieszkanką Braniewa. Czas oczekiwania na przyjazd rodziny seniorki upłynął na rozmowach dzielnicowego ze starszą kobietą. Jej najbliżsi nie kryli radości z odnalezienia 88-latki, dziękując przy tym policjantowi za okazaną pomoc.

reklama
Na pomoc dzielnicowego można liczyć w każdej sytuacji? Przekonała się o tym pewna 88-latka poszukiwania Braniewo, Wiadomości

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia