2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Półtoraroczne dziecko samo poszło do lasu i się zgubiło

OlsztynPółtoraroczne dziecko samo poszło do lasu i się zgubiło

Półtoraroczna dziewczynka z gminy Gietrzwałd sama wyszła z posesji i poszła do lasu. Przez blisko dwie godziny dziecka szukali policjanci, strażacy i sąsiedzi. Została odnaleziona cała i zdrowa, po drodze zgubiła jednak buty.

reklama

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk poinformował, że osiemnastomiesięczna dziewczynka przebywała pod opieką babci. Gdy babcia zorientowała się, że nie ma wnuczki na posesji zaalarmowała służby.

„Bramy i furtki posesji były otwarte, więc dziecko swobodnie wyszło z podwórka i poszło przed siebie” – powiedział Prokopczyk i zaapelował, by opiekunowie małych dzieci zwracali uwagę na to, by zamykać posesję.

reklama

Dziewczynki szukało kilkadziesiąt osób: policjanci, strażacy, sąsiedzi. Na miejsce ściągano specjalistyczny sprzęt i ekipy poszukiwawcze. „Po niespełna dwóch godzinach policjanci przeszukujący pobliski las odnaleźli dziewczynkę” – powiedział Prokopczyk i dodał, że w trakcie wędrówki dziecko zgubiło buciki i szło po lesie boso. „Buciki też odnaleźliśmy, w nieco innym miejscu” – dodał Prokopczyk.

Rozpoczął się nabór do olsztyńskich przedszkoli miejskich

Na miejsce wezwano karetkę, która przebadała dziewczynkę – medycy nie znaleźli podstaw, by zabierać ją do szpitala. Cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziców.

reklama

W ocenie policji dziecko oddaliło się od domu o kilkaset metrów.

Szczegóły zdarzenia będzie teraz wyjaśniać olsztyńska policja. „Apelujemy do wszystkich, by pilnując małych dzieci naprawdę byli czujni i uważni. Wszyscy się cieszymy, że ta historia skończyła się dobrze” – podkreślił policjant.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Ojciec oskarżony o pogryzienie 3-miesięcznego synka. Nagranie z zatrzymania

Rozpoczął się nabór do olsztyńskich przedszkoli miejskich