3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Trzech uczniów przyszło z narkotykami na szkolne spotkanie z policyjnym psem do wykrywania… narkotyków

OstródaTrzech uczniów przyszło z narkotykami na szkolne spotkanie z policyjnym psem do...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci do zwalczania przestępczości narkotykowej wraz z dzielnicowymi z ostródzkiej komendy rozpoczęli cykl spotkania profilaktycznych pod nazwą „STOP narkotykom”. W trakcie tych działań funkcjonariusze będą odwiedzali szkoły na terenie powiatu i rozmawiali z nastolatkami o tym, jak zgubny wpływ na życie i zdrowie ludzi mają używki, szczególnie narkotyki.

reklama

W poniedziałek (25.04.2022r.) w jednej z ostródzkich szkół średnich, w pierwszym z cyklu tych spotkań, uczestniczył policyjny przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, któremu towarzyszył pies wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów narkotyków. W pewnym momencie tego spotkania profilaktycznego policyjny pies zareagował w sposób wskazujący na to, że wyczuł narkotyki. Szybko też wskazał osoby, które mogły mieć kontakt z narkotykami.

Ten wyspecjalizowany w tego typu działaniach czworonóg nie pomylił się. Policjanci u trzech wskazanych przez „HERĘ” (tak się wabi pies) młodych uczniów znaleźli narkotyki. Trzej nastolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do ostródzkiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. W sumie policjanci podczas działań w szkole ujawnili prawie 30 gramów substancji zabronionych. Wśród nich była marihuana, amfetamina i mefedron. Zatrzymani przez funkcjonariuszy 17-latkowie po przesłuchaniu zostali przekazani swoim opiekunom. Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.

23 i 27- latek z Olsztyna zatrzymani. W głowie się nie mieści ile mieli przy sobie narkotyków
reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama