26 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Kolejne książki w chatkach

OlsztynKolejne książki w chatkach

Pojawiły się w Olsztynie przed rokiem i cieszą się niesłabnącą popularnością. Kolejny raz zbiory zgromadzone w książkochatkach zostały uzupełnione.

reklama

Niezwykłe obiekty wypełnione literaturą pojawiły się w stolicy Warmii i Mazur w kwietniu 2021 roku. Mieszkańcy i goście naszego miasta regularnie korzystają z zasobów książkochatek, ale i dokładają swoje propozycje.

Idea wędrujących książek nie jest nowa, ale cieszy się na całym świecie popularnością. To doskonały pomysł na popularyzację literatury i czytelnictwa. Specjalne regały, z których można pożyczyć książki funkcjonują w szeregu miejsc w Olsztynie. Wyjątkowe książkochatki z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej powstały także na terenie CRS Ukiel i w pobliżu jez. Długiego.

reklama

Ta druga właśnie wzbogaciła się o nowe pozycje. Przekazali je przedstawiciele Olsztyńskiego Klubu Integracji Społecznej, który działa przy Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.

– Książki są efektem zbiórki, które uczestnicy Klubu zorganizowali z myślą o olsztyńskich książkochatkach – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski. – Dzisiejsze książki to prezent dla mieszkańców miasta z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie w doposażeniu chatek.

Bibliotekarze zapowiadają, że kolejne uzupełnienie książkochatek jest zaplanowane na początek maja.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia