fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Policjanci z Dywit złapali 27-latka. Za włamanie do lokalu gastronomicznego grozi mu 15 lat więzienia

OlsztynPolicjanci z Dywit złapali 27-latka. Za włamanie do lokalu gastronomicznego grozi mu...

Intensywna praca policjantów z Dywit doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego z lokali gastronomicznych na terenie gminy. Łupem 27-latka padły telefony komórkowe oraz gotówka o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli w jego aucie amfetaminę. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Mężczyzna znajduję się już w zakładzie karnym, gdzie aktualnie odbywa zasądzoną karę za inne przestępstwo.

reklama

Do zdarzenia doszło w nocy na początku kwietnia 2022 roku na terenie gminy Dywity. Wówczas nieznany sprawca miał włamać się do jednego z lokali gastronomicznych, skąd ukradł cztery telefony komórkowe oraz gotówkę. Łączna wartość strat to ponad 1500 złotych. Ponadto z uzyskanych informacji wynikało, że sprawca na miejsce przestępstwa przyjechał rowerem, po czym odjechał z nieznanym  kierunku.

18-latek zatrzymany za kradzież luksusowego samochodu o wartości 150 tys. zł

Wyjaśnieniem okoliczności kradzieży z włamaniem zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach. Policjanci przeanalizowali dokładnie każdy trop, dzięki czemu szybko wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Dywity, który kilka dni później został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Ponadto podczas przeszukania jego pojazdu policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczyli blisko 45 gramów amfetaminy. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 27-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna ma do odbycia karę 155 dni pozbawienia wolności.

reklama

27-latek odpowie za kradzież z włamaniem oraz posiadanie substancji zabronionych. Okazało się, że w przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci w trackie prowadzonych czynności odzyskali część skradzionego mienia, które trafiło do prawowitych właścicieli.

Olsztyńska policja rozbiła grupę zajmującą się kradzieżą samochodów na dużą skalę

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Zaginęły cztery zabytkowe jednoślady pana Mariusza. Oferuje nagrodę za pomoc w ich odnalezieniu

Kto to jest? Olsztyńska policja poszukuje drugiego sprawcy głośnej kradzieży
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?