12 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Policjanci z Dywit złapali 27-latka. Za włamanie do lokalu gastronomicznego grozi mu 15 lat więzienia

OlsztynPolicjanci z Dywit złapali 27-latka. Za włamanie do lokalu gastronomicznego grozi mu...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Intensywna praca policjantów z Dywit doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego z lokali gastronomicznych na terenie gminy. Łupem 27-latka padły telefony komórkowe oraz gotówka o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli w jego aucie amfetaminę. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Mężczyzna znajduję się już w zakładzie karnym, gdzie aktualnie odbywa zasądzoną karę za inne przestępstwo.

reklama

Do zdarzenia doszło w nocy na początku kwietnia 2022 roku na terenie gminy Dywity. Wówczas nieznany sprawca miał włamać się do jednego z lokali gastronomicznych, skąd ukradł cztery telefony komórkowe oraz gotówkę. Łączna wartość strat to ponad 1500 złotych. Ponadto z uzyskanych informacji wynikało, że sprawca na miejsce przestępstwa przyjechał rowerem, po czym odjechał z nieznanym  kierunku.

Sam komendant z rzeczniczką zatrzymali domniemanych złodziei

Wyjaśnieniem okoliczności kradzieży z włamaniem zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach. Policjanci przeanalizowali dokładnie każdy trop, dzięki czemu szybko wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Dywity, który kilka dni później został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Ponadto podczas przeszukania jego pojazdu policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczyli blisko 45 gramów amfetaminy. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 27-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna ma do odbycia karę 155 dni pozbawienia wolności.

reklama

27-latek odpowie za kradzież z włamaniem oraz posiadanie substancji zabronionych. Okazało się, że w przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci w trackie prowadzonych czynności odzyskali część skradzionego mienia, które trafiło do prawowitych właścicieli.

Pomagał w remoncie. Miał być zaufanym pracownikiem. Okradł 45-latkę na 30 tys. zł

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama