3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Latem w Parku Centralnym seria rodzinnych spotkań

OlsztynLatem w Parku Centralnym seria rodzinnych spotkań
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Latem w olsztyńskim Parku Centralnym odbędzie się seria rodzinnych spotkań, podczas których będą promowane współczesne muzy, m.in. muza komiksu i ilustracji – Linia, czy Relacja patronująca sztuce tworzonej przez niepełnosprawnych. Spotkania zorganizuje MOK, który otrzymał na nie dotację.

reklama

„Zrobimy wszystko, by Park Muz Współczesnych był cyklem miłych, rodzinnych, choć intensywnych spotkań w Parku Centralnym. Z powodu trwających dwa lata ograniczeń pandemicznych chyba wszyscy tęsknimy za twórczym spędzaniem czasu na łonie natury” – powiedziała Aleksandra Drzał-Sierocka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, która koordynuje projekt Pak Muz Współczesnych. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Park Muz Współczesnych będzie nawiązywał do klasycznego panteonu greckich bogiń i boginek. Tyle, że podczas rozmów omawiane będą muzy, których w starożytności nie było, np. patronka sztuki komiksu i ilustracji Linia, muza sztuki zaangażowanej Reakcja, muza sztuki współczesnej Arteria, czy Relacja – muza sztuki tworzonej przez osoby niepełnosprawne.

MOK z kolejnym dofinansowaniem
reklama

„Planujemy pokazy sztuki ulicznej, plenerowe spektakle, koncerty, warsztaty i niezobowiązujące rozmowy na kocykach w parku. Już nie możemy się doczekać tych wspólnych spotkań” – powiedziała Drzał-Sierocka. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama