14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Prezydent Zełenski ujawnił ilu żołnie straciła Ukraina podczas wojny

KrajPrezydent Zełenski ujawnił ilu żołnie straciła Ukraina podczas wojny
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w wywiadzie dla CNN, że Ukraina straciła podczas wojny 2,5-3 tys. żołnierzy, zaś ok. 10 tys. jest rannych. Dodał, że Ukraińcy muszą zrobić wszystko, by wojna trwała w nieskończoność.

reklama

Zełenski stwierdził, że nie wiadomo, ilu z 10 tys. rannych żołnierzy przeżyje. Zasugerował jednak, że straty rosyjskie są znacznie większe i szacowane są na 19-20 tys. zabitych. Dodał też, że trudno jest ocenić, jak wielu zginęło cywilów, m.in. ze względu na to, że nie ma informacji, co dzieje się na terenach okupowanych przez Rosjan.

Prezydent Ukrainy przyznał też, że trudno mu patrzeć na obrazki zabitych dzieci, takie jak z Buczy i innych podkijowskich miejscowości.

Ceny przeszło 70 proc. artykułów poszły w górę? Wyprawka szkolna droższa rdr. średnio o ponad 14 proc.
reklama

„Trudno jest mi na to patrzeć jako ojcu (…) Wszystko, czego chcesz po tym, to mścić się i zabijać. Ale muszę to oglądać jako prezydent. Wszyscy chcemy walczyć, ale musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by ta wojna nie trwała w nieskończoność” – powiedział przywódca we fragmencie wywiadu wyemitowanym przez CNN w piątek.

Zapytany o zatopienie krążownika Moskwa, Zełenski skomentował, że dla Ukrainy zatopienie największego okrętu rosyjskiej floty czarnomorskiej „nie jest tragedią”, bo oznacza to, że Rosja ma mniejsze możliwości ataku na Ukrainę. 

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×