10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Złodziej paliwa wpadł w ręce kryminalnych. Chytry plan zrealizował na kilku stacjach benzynowych

SzczytnoZłodziej paliwa wpadł w ręce kryminalnych. Chytry plan zrealizował na kilku stacjach...

30-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego myślał, że uda się mu przechytrzyć policjantów. Kilkukrotnie podjeżdżał swoim samochodem pod różne stacje benzynowe w powiecie szczycieńskim, tankował paliwo i nie płacąc odjeżdżał. Używał do tego innych tablic rejestracyjnych. Nie zmyliło to jednak policjantów, którzy wpadli na jego trop. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

reklama

Policjanci ze Szczytna od blisko dwóch miesięcy mieli zgłoszenia o kradzieży paliwa dokonywanych na  terenie naszego powiatu. Sprawca podjeżdżał osobowym samochodem i tankował paliwo. Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że mężczyzna nie ma zamiaru płacić, złodziej odjeżdżał w nieznanym kierunku. Na nagraniach monitoringu stacji paliw, zabezpieczonym przez policję, pojawiał się ten sam mężczyzna. Kiedy było już pewne, że to on stoi za kradzieżami sprawą zajęli się kryminalni.

Zachował się jak rosyjski żołnierz? Policja poszukuje sprawcę tego haniebnego czynu

30-lata zatrzymali na terenie naszego miasta. Nie krył swojego zaskoczenia. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1roku i 3 miesięcy.

reklama

Kodeks karny za kradzież przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×