25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Spotkanie integracyjne “Wspólny dach”

OlsztynSpotkanie integracyjne "Wspólny dach"

Z inicjatywy olsztyńskiego wolontariusza Pana Ariela Telickiego, w niedzielę 10 kwietnia 2022 roku, w Stadninie Pana Janusza Kojrysa odbyła się impreza integracyjna “Wspólny dach”.

reklama

Przy stole spotkały się przebywające w Olsztynie i okolicach, rodziny  z Ukrainy i ich polscy gospodarze. Spotkanie było okazją do wielu rozmów i wzruszeń. Do niedawna mieszkający na Ukrainie tu, z dala od swoich domów, stali się na nowo sąsiadami na naszej, warmińsko mazurskiej ziemi. Dzięki wielu sponsorom, Pan Janusz Kojrys zaoferował wspólne pieczenie kiełbasek, konne przejażdżki, po których serwowano gorącą grochówkę. Całość muzycznie oprawił Dima Shpakov i Dariusz Wiadrowski wykonujący piosenki ukraińskie. Do tanecznych pląsów zachęcały znane i lubiane ukraińskie rytmy. Mimo, iż od rozpoczęcia zbrojnego konfliktu na naszej wschodniej rubieży, minęło kilka tygodni serca mieszkańców naszej krainy pozostają nadal otwarte. Za wszystkich mieszkających “Pod Wspólnym Dachem” trzymamy kciuki i życzymy jak najwięcej uśmiechów i wzajemnego zrozumienia.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów :WM Myki Bierznikowanie i Wulkanizacja, Lewiatan Kiezliny, Piekarnia Jagodzianka, Lokal Gastronomiczny DURSZLAK, Mega Pack Olsztyn, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gołogóra, Państwu Magdalenie i Robertowi Sosnowskim, Pani Kamili Olkowskiej oraz Pani Annie Krupniewskiej.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane