13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Na sumieniu ma rozbój, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz pozbawienie wolności inną osobę

KętrzynNa sumieniu ma rozbój, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz pozbawienie wolności inną osobę
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 30-latka, podejrzanego mi.n. o rozbój, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz pozbawienie wolności inną osobę. Mężczyźnie grozi teraz kara 12 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego m. in. o rozbój, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło w piątek (01.04.2022). Wówczas to policjanci przyjęli zawiadomienie o tym, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn podejrzany wspólnie z innymi osobami pobił pokrzywdzonego, a następnie ukradł należące do mężczyzny pieniądze w kwocie 2000 złotych. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że nie było to jedyne przestępstwo jakiego miał się dopuścić 30-latek. Mężczyzna podejrzany jest również o to, że tego samego dnia wspólnie z innymi osobami na terenie Kętrzyna miał pozbawić wolności pokrzywdzonego oraz dokonał krótkotrwałego pojazdu należącego do niego.  

Przed Sądem Okręgowym zamontowano stojaki rowerowe

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na skierowanie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

reklama

Sprawa jest rozwojowa i jak twierdzą policjanci kolejne zatrzymania osób związanych z tą sytuację to tylko kwestia czasu.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×