13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

27-latek ukradł już ponad 2000 litrów paliwa. Wpadł przez buty

Pisz27-latek ukradł już ponad 2000 litrów paliwa. Wpadł przez buty
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kryminalni po raz kolejny zatrzymali 27-letniego mieszkańca piskiej gminy podejrzanego o kradzieże oleju napędowego. Miesiąc temu ten sam mężczyzna usłyszał 6 zarzutów kradzieży paliwa. W ostatnim czasie włamał się do następnych pojazdów ciężarowych oraz do pomieszczenia gospodarczego. Tym razem na terenie gminy Biała Piska. Dokonał kradzieży ponad 200 litrów oleju napędowego oraz pompki do pobierania paliwa o łącznej wartości strat ponad 2000 złotych. Okazało się też, że 27-latek jest poszukiwany. Został więc zatrzymany i najbliższe miesiące, a może nawet lata spędzi w zakładzie karnym.

reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piszu w lutym tego roku zatrzymali 27-letniego mieszkańca piskiej gminy podejrzanego o kradzieże z włamaniem do samochodów ciężarowych na terenie powiatu piskiego. Mężczyzna ten, pokonując zabezpieczenia zbiorników paliwa, włamywał się do pojazdów pozostawianych na zakładowych placach. Wówczas 27-latek usłyszał 6 zarzutów. Dokonał kradzieży z włamaniem łącznej ilości ponad 1800 litrów oleju napędowego. Twierdził wówczas, że kradł paliwo, bo „jest drogie i nie stać go na tankowanie na stacjach benzynowych”. Ale to jeszcze nie koniec tej historii.

21-latka po rozstaniu z chłopakiem postanowiła „zrobić coś szalonego” w Galerii Warmińskiej

Na początku marca tego roku nieznany sprawca, po zerwaniu kłódki zabezpieczającej wlew paliwa, dokonał kradzieży 60 litrów oleju napędowego z pojazdu ciężarowego na terenie żwirowni w gminie Biała Piska. Dostał się też do pomieszczenia gospodarczego skąd ukradł kolejne 160 litrów, a także pompkę do pobierania paliwa. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę około 1800 złotych.

reklama

Miesiąc później, w jednej z miejscowości w gminie Biała Piska, nieznany sprawca zerwał zabezpieczenie zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym marki Volvo i dokonał kradzieży 50 litrów oleju napędowego.

Kryminalni z Pisza ustalili, że przestępstw tych dokonał dobrze im znany 27-latek, którego zatrzymali. Niezbitym dowodem był odcisk buta pozostawiony przez sprawcę na miejscu zdarzenia. Mieszkaniec piskiej gminy usłyszał kolejne dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do ich popełnienia. Tym razem powiedział policjantom, że kradł paliwo, bo nie miał pieniędzy na życie.

Na S7 od węzła Dłużniewo do obwodnicy Płońska dostępne dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy
reklama

Zatrzymany 27-latek po usłyszeniu zarzutów nie wyszedł już na wolność. Był bowiem poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu celem odbycia kary 118 dni pozbawienia wolności za kierowanie samochodem pod działaniem środków odurzających oraz za posiadanie narkotyków. Wszystko wskazuje na to, że mieszkaniec piskiej gminy spędzi w zakładzie karnym nie tylko najbliższe miesiące, ale nawet lata. Z uwagi na to, że mężczyzna ten dopuścił się popełnienia tych przestępstw w okresie tzw. recydywy grozi mu wysoka kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×