6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Ruszyła nowa linia autobusowa łącząca Port Lotniczy Olsztyn-Mazury z Mikołajkami

SzczytnoRuszyła nowa linia autobusowa łącząca Port Lotniczy Olsztyn-Mazury z Mikołajkami
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uruchomiona została nowa linia autobusowa pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Mikołajkami, przez Szczytno i Mrągowo. Połączenie powstało z inicjatywy samorządu woj. warmińsko-mazurskiego – poinformował rzecznik portu lotniczego Dariusz Naworski.

reklama

Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury Wiktor Wójcik wskazał, że nowe połączenie autobusowe uzupełni istniejące już formy transportu z i do lotniska. „Z pewnością będzie cieszyło się zainteresowaniem zarówno mieszkańców regionu, jak również turystów przylatujących na Warmię i Mazury” – ocenił.

Wskazał, że nowa linia autobusowa to kolejny krok ku zwiększeniu dostępności komunikacyjnej lotniska oraz optymalnemu skomunikowaniu portu z regionem. Połączenie autobusowe zapewni nie tylko dojazd do portu lotniczego, ale również do najbliższego węzła komunikacyjnego, co pozwoli pasażerom korzystającym z portu na zaplanowanie dalszej podróży w oparciu o ofertę połączeń autobusowych i kolejowych z i do Szczytna – dodał.

Zapisz się na bezpłatne warsztaty. Koduj z Gigantami ponownie w Olsztynie
reklama

Połączenie autobusowe ma być sfinansowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Połączenia takie mają na celu zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego wybranych obszarów Polski oraz stworzenie możliwości dojazdu do miejscowości stanowiących węzły komunikacyjne, z których można dogodnie kontynuować dalszą podróż.

Do portu lotniczego Olsztyn – Mazury można dojechać koleją. 58-kilometrową trasę szynobus z Olsztyn pokonuje w 55 minut. Połączenia realizują też inni przewoźnicy autobusowi.

reklama

Letnia siatka połączeń lotniczych obejmuje kierunki krajowe: do Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa oraz zagraniczne – do Dortmundu, Londynu (Stansted) i Londynu (Luton).

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×