13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Gotowe zestawy elewacyjne sztukaterii zewnętrznej

Materiał partneraGotowe zestawy elewacyjne sztukaterii zewnętrznej
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wiele osób szuka ciekawych rozwiązań dekoracyjnych dla swoich domów. Piękna elewacja zapewnia elegancki wygląd domu i doskonale się prezentuje. Elementy dekoracyjne na elewacji można dopasować stylem do zdobień we wnętrzu budynku i tym samym uzyskać spójną aranżację.

Czym charakteryzuje się sztukateria zewnętrzna?

reklama

Niebanalne aranżacje budynków można uzyskać, stosując praktyczne i niedrogie rozwiązanie, jakim jest sztukateria elewacyjna. Sztukateria jest niezwykle elegancka i trwała. Wszystkie zdobienia wykonane są z powlekanego tynkiem sztukatorskim styropianu EPS-200. Materiał ten jest odporny na oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne i mikropęknięcia.

Sztukateria elewacyjna to mnóstwo elementów do zdobienia całych elewacji lub wybranych fragmentów budynku. Doskonale komponuje się także z innymi materiałami do stosowania na  ścianach zewnętrznych, takimi jak naturalny kamień, cegła, drewno. Do najczęściej stosowanych elementów należą gzyms, kolumna, faseta, bonie, listwy dekoracyjne.

reklama

Wszystkie te elementy pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale także zabezpieczają budynek przed uszkodzeniami i wzmacniają ściany zewnętrzne, np. gzyms zamontowany pod oknem lub listwa podparapetowa chroni elewację przed deszczem i śniegiem. Za pomocą sztukaterii można także dzielić ściany na strefy, a w ten sposób zmieniać proporcje budynku.

Jakie są najczęściej używane elementy sztukaterii?

Wszystkie elementy sztukaterii zewnętrznej powinny być utrzymane w tym samym stylu. Można także dopasować rodzaj zdobień we wnętrzach domów do motywów zastosowanych na elewacji. Przykładowo dom w stylu dworkowym, który najczęściej posiada pięknie zdobiony ganek i ozdobne wejście, powinien także być wewnątrz urządzony w stylu klasycznym. Z kolei, jeśli na elewacji stosujemy bardziej nowatorskie rozwiązania, to także wewnątrz doskonale sprawdzi się styl nowoczesny.

reklama

Do wszystkich typów aranżacji przydatne będą podstawowe elementy sztukaterii, stosowane najchętniej. Są to przede wszystkim listwy, gzymsy, panele elewacyjne, kolumny i pilastry, bonie, wsporniki. Zwykle wszystkie elementy elewacji można bez problemu zamówić u producenta lub kupić w sklepie budowlanym. 

Zestawy sztukaterii – czy warto się na nie zdecydować?

Stworzenie spójnej kompozycji i dobranie wszystkich elementów dekoracyjnych, takich jak gzyms, faseta, listwa, i inne bywa trudne i czasochłonne. Wszystkie dekory powinny idealnie do siebie pasować. Dlatego w sprzedaży dostępne są gotowe zestawy sztukaterii elewacyjnej, które znacznie ułatwiają zakupy. To doskonale rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na samodzielne kompletowanie dekoracji, i dobranie każdego elementu oddzielnie.

Wszystkie elementy dekoracyjne w zestawach sztukaterii zewnętrznej idealnie pasują do siebie pod względem stylu, kształtu oraz wymiarów. Nie trzeba przycinać elementów dekoracyjnych oraz martwić się, co zrobić z odpadami. Zestawy zawierają wszystkie elementy potrzebne do aranżacji drzwi i okien, np. listwy elewacyjne, zworniki i gzyms.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×