16 C
Olsztyn
czwartek, 26 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podpisano umowę na budowę nowej zajezdni tramwajowej

OlsztynPodpisano umowę na budowę nowej zajezdni tramwajowej

Miasto Olsztyn podpisało umowę na budowę nowego budynku zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej. Wartość podpisanej umowy to ponad 90 mln zł.

reklama

W Olsztynie trwa rozbudowa sieci tramwajowych – do jesieni przyszłego roku budowana jest kolejna nitka połączeń. W związku z tym miasto zakupiło nowe tramwaje – w sumie jest ich teraz w Olsztynie 27. Obecna zajezdnia jest zbyt mała, by wszystkie pojazdy przygotowywać tam do pracy, naprawiać itp.

Kolejna zajezdnia zostanie zbudowana w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej – w bazie MPK przy ul. Kołobrzeskiej. Przetarg na zbudowanie zajezdni wygrała firma Budimex SA, a wartość podpisanej we wtorek umowy to 90,5 mln zł.

reklama

Inwestycja ma być gotowa w 1,5 roku. Budimex ma ją zaprojektować i zbudować. „Wcześniej, gdy także Budimex budował zajezdnię tramwajową, nie było takiej szalejącej inflacji, problemów z materiałami budowlanymi, nie było wojny. Mam nadzieję, że w obecnej sytuacji firmie uda się wywiązać z umowy” – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Partia Razem sprzeciwia się zawieszeniu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciel Budimeksu Mariusz Hurylski przyznał, że rynek budowlany zmienia się z dnia na dzień. „Jest trudno, bo po pandemii rozpoczęła się wojna. Problemy są i z materiałami, i z podwykonawcami. Zrobimy wszystko, by inwestycja była i o czasie, i wykonana w odpowiednim standardzie” – powiedział Hurylski.

reklama

Budimex ma zbudować przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie halę postojową oraz serwisową. Zarówno miasto, jak i Budimex nie wykluczają, że za kolejne 16 mln zł w ramach tzw. opcji budowy zostanie wykonana także hala naprawcza dla tramwajów.

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×