fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Duży pożar w zakładzie produkcyjnym

SzczytnoDuży pożar w zakładzie produkcyjnym

W dniu 02 kwietnia o godz. 11:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkcyjnym w miejscowości Świętajno.

reklama

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, iż ma miejsce pożar zakładu zajmującego się przetwórstwem drewna.  Na szczęście od razu wykluczono możliwość występowania osób poszkodowanych. Ze względu na materiał palny oraz występujące tego dnia podmuchy wiatru pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. W trakcie przyjazdu pierwszych zastępów ogniem objęte były: drewniany budynek z trakiem oraz drewnem wraz z warsztatem; budynek socjalny; drewniana wiata; suszarnia bębnowa; hala magazynowa; budynek o konstrukcji drewnianej; hałda trocin. Dodatkowo potwierdzono dwa pożary traw na posesji oraz stwierdzono, iż zagrożone pożarem są: panele fotowoltaiczne oraz pobliski teren leśny.

Trzy osoby zginęły. Seria pożarów w woj. warmińsko-mazurskim

Ze względu na ograniczoną ilość sił i środków w pierwszej fazie działań skupiono się na obronie budynku z trakiem i warsztatem. W miarę pojawiania się  na miejscu zdarzenia kolejnych zastępów oraz po zapewnieniu zaopatrzenia wodnego, przeorganizowano działania z obrony do natarcia. Po długich i skomplikowanych działaniach ratowniczo-gaśniczych pożar ugaszono. Łącznie do walki z żywiołem wykorzystano 11 prądów wody, 110 m3 wody pobieranej z sieci hydrantowej oraz sztucznych zbiorników. W trwających ponad trzy i pół godziny działania zaangażowanych było 12 zastępów PSP i OSP, w tym 57 ratowników.

reklama

źródło: KP PSP Szczytno

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Tajemniczy pożar samochodu w Olsztynie. Zagadka spalonych zwłok

Trzy osoby zginęły. Seria pożarów w woj. warmińsko-mazurskim