6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Ratownik medyczny z Olsztyna walczy o życie. Ty też możesz wspomóc Adama

OlsztynRatownik medyczny z Olsztyna walczy o życie. Ty też możesz wspomóc Adama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do naszej redakcji zwróciła się grupa medyków, która wspiera swojego kolegę, ratownika medycznego, w walce z chłoniakiem nieziarniczym.

reklama

Adam jako ratownik medyczny wielokrotnie ratował cudze życie. Teraz musi zawalczyć o swoje.

W kwietniu 2021 roku rozpoznano u niego nowotwór: chłoniaka nieziarniczego. Poddał się chemioterapii i immunoterapii, jednak leczenie nie przyniosło rezultatów, doszło do przerzutu na wątrobę. II linia leczenia zatrzymała chorobę, choć Adam przypłacił ją niedosłuchem. W lutym tego roku miał się poddać zabiegowi przeszczepienia komórek, jednak okazało się, że fatalne wyniki badań wykluczyły tę możliwość.

reklama

Obecnie jedynym ratunkiem dla mężczyzny jest nierefundowany lek, który zwalcza chorobę. Przeszkodę stanowi cena: ponad milion złotych. Adam nie jest w stanie sam zgromadzić takiej kwoty.

Śmierci noworodka po dopalaczach. Szpital zawiadomił prokuraturę. 22-latka ma już dwoje dzieci

Adam walczy o swoje życie nie tylko dla siebie. Jest mężem i ojcem 10-letniej córki i 14-letniego syna.

reklama

„Mam w sobie siłę, którą chcę się dzielić w pracy (szczególnie w tak trudnym czasie) oraz miłość, którą chcę otaczać moich najbliższych. Nie pozwolę spisać samego siebie na straty, zrobię wszystko, by odzyskać dawne życie” – tak pisze na stronie zbiórki.

Adam jest podopiecznym Fundacji Onkologicznej Rakiety, która prowadzi zbiórkę jego na rzecz. Link do zbiórki: Rak nie spisze mnie na straty

Przyjaciele mężczyzny założyli również na Facebooku grupę licytacyjną, na której jednocześnie prowadzone jest mnóstwo aukcji, z których dochód jest przekazywany na leczenie Adama. Link do grupy: Grupa licytacyjna – Adam Willman, Ratownik Medyczny, potrzebuje pomocy!

Znana posłanka Koalicji Obywatelskiej przeszła operację nowotworu w Olsztynie
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×