10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ukraiński generał chce dobrowolnie oddać się do rosyjskiej niewoli aby uratować dzieci

KrajUkraiński generał chce dobrowolnie oddać się do rosyjskiej niewoli aby uratować dzieci

Jestem gotów dobrowolnie oddać się do rosyjskiej niewoli w zamian za umożliwienie ewakuacji dzieci z Mariupola; potrzeba mi trzech dni na zorganizowanie misji ewakuacyjnej, następnie mogę zostać zatrzymany – napisał w czwartek na Facebooku ukraiński generał policji Wiaczesław Abroskin.

reklama

„W zupełnie zniszczonym Mariupolu pozostało wiele dzieci. Jeśli nie uratuje się ich teraz, umrą w ciągu najbliższych dni. Chodzi już o godziny. Dlatego zwracam się do rosyjskich okupantów – stwórzcie możliwość ewakuacji dzieci z Mariupola, a na ich miejsce proponuję oddać się do waszej niewoli. (…) Zrobię to na ostatnim punkcie kontrolnym” – poinformował Abroskin (https://tinyurl.com/2p8c4ays).

reklama

Policjant podkreślił, że w latach 2014-2018 brał czynny udział w walkach w Donbasie i jest poszukiwany przez Rosjan. „Zorganizowaliście na mnie zamach, chcieliście mnie wyeliminować. Uczestniczyłem w zlikwidowaniu dziesiątek i aresztowaniu tysięcy waszych kolaborantów. To moja osobista inicjatywa – moje życie należy tylko do mnie. Dlatego proponuję, że poświęcę je w zamian za życie dzieci, które wciąż znajdują się w Mariupolu” – napisał Abroskin.

Oto mordercy z Buczy. Opublikowano ich prywatne zdjęcia z mediów społecznościowych

Natomiast rada miejska Mariupola podała w czwartek: „Odnotowujemy w mieście coraz więcej przypadków śmierci z głodu. Ludzie zostają bez żadnych zapasów jedzenia. Wszelkie próby rozpoczęcia masowej operacji humanitarnej, mającej na celu uratowanie mieszkańców, są blokowane przez stronę rosyjską”.

reklama

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×