9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca opla z poważnymi obrażeniami był uwięziony w pojeździe

OstródaKierowca opla z poważnymi obrażeniami był uwięziony w pojeździe

W środę kilkanaście minut przed godziną dziewiętnastą doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w okolicy miejscowości Zybułtowo – gm. Grunwald.

reklama

Na drodze wojewódzkiej nr 537 z niewyjaśnionych przyczyn osobowy opel, którym podróżował 21-letni mężczyzna, uderzył czołowo w jadące z przeciwka bmw, którym podróżowały trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta.

Do akcji ratowniczej z ostródzkiej JRG wyjechał samochód ratowniczo-gaśniczy, a także samochody ratowniczo-gaśnicze z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gierzwałdu, Frygnowa i Zybułtowa. Strażacy na miejscu wypadku zastali poważnie rozbite samochody. Kierowca opla z poważnymi obrażeniami był uwięziony w pojeździe.

reklama

Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego i ewakuowali go z pojazdu. Ratownicy medyczni ocenili jego obrażania jako zagrażające życiu. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 21-letniego mężczyznę do szpitala. Osoby podróżujące bmw samodzielnie opuściły pojazd. Mężczyźni odnieśli powierzchowne obrażenia, nie wymagali hospitalizacji. Kobieta po przebadaniu przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala.

Prokurator zapoznaje się z opinią biegłego ws. wypadku, w którym uczestniczył adwokat Paweł K.

Strażacy ponadto zabezpieczyli operację lądowania i startu śmigłowca HEMS oraz rozbite samochody pod względem pożarowym. Droga wojewódzka w obrębie wypadku była zablokowana ponad godzinę.

reklama

źródło: KP PSP Ostróda, fot. dh Ewelina Długińska

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×