fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Usiłowali wyłudzić pieniądze od obywateli Ukrainy uciekających przed wojną

KrajUsiłowali wyłudzić pieniądze od obywateli Ukrainy uciekających przed wojną

Policja dwie osoby, które usiłowały wyłudzić pieniądze od obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Przed punktem recepcyjnym zaoferowali 4 kobietom z 3 dzieci darmowy przewóz do Niemiec. Podczas podróży zażądali 150 euro od każdej przewożonej osoby. Do zdarzenia doszło wczoraj w Lubyczy Królewskiej (woj. lubelskiei). Zatrzymani to: 53 letni obywatel Bułgarii i jego 52-letnia znajoma.

reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj przed punktem recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej. Cztery kobiety z trójką dzieci zamierzały jechać do Niemiec. Darmowy transport zaoferowała im kobieta i jej znajomy. W trakcie jazdy busem marki Mercedes zażądali 150 euro od każdej przewożonej osoby. Kiedy para spotakła się ze stanowczą odmową wyasdzili uchodźców i posatnowili wyjechać z Polski. Roztrzęsione kobiety, które wróciły na punkt recepcyjny zauważyli policjanci. Podeszli do kobiet i ustalili co się stało.

Szybkie działania doprowadziły do ustalenia sprawców. Zostali zatrzymani na przejściu granicznym (Hrebenne), kiedy próbowali przekroczyć granicę. Zatrzymani to: 53-letni obywatel Bułgarii i jego 52-letnia znajoma. Za usiłowanie oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

Usiłowali wyłudzić pieniądze od obywateli Ukrainy uciekających przed wojną ukraina Kraj

źródło: KWP Lublin

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia