-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński ratusz zajął dwa lokale gastronomiczne

OlsztynOlsztyński ratusz zajął dwa lokale gastronomiczne

Gmina Olsztyn przejęła dwa lokale gastronomiczne, mieszczące się na Plaży Miejskiej w Olsztynie.

reklama

Na drzwiach obu obiektów pojawiły się kartki z napisem „Zajęte przez Gminę Olsztyn”. Okazało się, że powód takiego obrotu sprawy stanowią „zaległości w opłatach czynszowych”.

Chodzi o dwa lokale: pierwszy z nich to popularna restauracja przy ulicy Kapitańskiej 23, czyli bardzo blisko Plaży Miejskiej, a drugi mieści się na Słonecznej Polanie.

reklama

Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie potwierdza te informacje i tłumaczy, że zajęcie było zgodne z zapisami zawartych umów i wynikało z zaległości w opłatach za czynsz. OSiR, jako administrator nieruchomości, teraz je remontuje i przygotowuje dla nowego właściciela. Po ich przejęciu i odnowieniu zostanie ogłoszony przetarg na nowego najemcę.

McDonald's przy al. Sikorskiego w Olsztynie już otwarty
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Detroit
11 marca 2022 13:59

Mogli dopisać, że to dzięki polityce covidowej rządu + polski ład.

Kapitano
13 marca 2022 10:41

To jest efekt korupcyjnych układów i nie ma znaczenia żadna pandemia. Dzierżawca to znajomy odpowiedniej osoby, startuje w zapytaniu cenowym jako zwykły Kowalski, ceny za wynajem nie są odczytywane na spotkaniu z przedsiębiorcami, potem pani Kasia bierze dokumenty i idzie na zaplecze, tam uzupełnia kwoty u wybranego szczęśliwca. Następnie szczęśliwiec zakłada spółkę docelowa i w ciągu dwóch trzech sezonów trzepie kasę a w między czasie nie płaci czynszów. Pod przykrywka postępowania administracyjnego celowo wszystko się przedłuża i kasa leci do kogo trzeba., I tak to leci ,, Kapitano bizneso” Czy kiedyś to się zmieni ? Obawiam się ze nie. Jak… Czytaj więcej »

Popularne

Podwyżki komunalnych usług a ceny paliwa