8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

McDonald’s zamyka restauracje w Rosji. Zatrudnia tam 62 tys. pracowników

KrajMcDonald's zamyka restauracje w Rosji. Zatrudnia tam 62 tys. pracowników
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

McDonald’s poinformował we wtorek o czasowym zamknięciu swoich restauracji i zawieszeniu ogółu działalności w Rosji. Większość działalności zawiesiło również General Electric; spółka będzie świadczyć jedynie niezbędne usługi – przekazał Reuters.

reklama

„McDonald’s Corp. ogłosił we wtorek, że tymczasowo zamknie swoje restauracje w Rosji, stając się ostatnią zachodnią firmą, która wstrzymała wszystkie operacje w tym kraju po jego inwazji na Ukrainę” – przekazał Reuters.

„Sieć fast-foodów zapowiedziała, że nadal będzie wypłacać pensje swoim 62 tys. pracowników w Rosji” – poinformowała agencja.

reklama

„Największe światowe marki, w tym McDonald’s i PepsiCo Inc., były naciskane do wstrzymania działalności w Rosji przez kilka instytucji, w tym fundusz emerytalny stanu Nowy Jork” – przypomniano w depeszy.

Reuters poinformował również o zawieszeniu działalności przez spółkę General Electric, która będzie dostarczać wyłącznie „niezbędny sprzęt medyczny i wspierać istniejące usługi energetyczne w regionie”.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy
reklama

Wtorek jest trzynastym dniem rosyjskiej agresji na Ukrainie. W związku z napaścią na Ukrainę i dokonywanymi zbrodniami na cywilach wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję i Białoruś sankcje gospodarcze i polityczne.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama