14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Ukraińskie wojsko po raz pierwszy od początku rosyjskiej agresji przeszło do ofensywy

KrajUkraińskie wojsko po raz pierwszy od początku rosyjskiej agresji przeszło do ofensywy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ukraińskie wojsko przeszło do ofensywy po raz pierwszy od początku rosyjskiej agresji; żołnierze przesunęli się na przedmieścia kontrolowanej przez prorosyjskich separatystów Gorłówki w obwodzie donieckim – powiedział w środę doradca administracji prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz, cytowany przez portal RBK.

reklama

„Jedna z naszych brygad przesunęła się na przedmieścia Gorłówki. Teraz jest tam okopana. Być może rozwinie ofensywę. Po raz pierwszy od siedmiu dni wojny nasze wojska przeszły do ofensywy na jednym z kierunków” – powiedział Arestowycz.

W siódmym dniu wojny Ukraińcy rozbili elitarną jednostkę rosyjską pod Charkowem; chodzi o 200. Samodzielną Brygadę Strzelców Zmotoryzowanych – poinformował w środę doradca administracji prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz, cytowany przez portal RBK.

reklama

„Niszczymy wroga, działa lotnictwo i artyleria. Wczoraj (tj. we wtorek ) był dzień nalotów pod Kijowem, pod Mikołajowem i w innych miastach. Nasze jednostki pod Charkowem rozpoczęły nawet kontrataki i pokonały 200. brygadę wroga, jedną z najlepszych i najbardziej elitarnych jednostek sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej” – poinformowała Arestowycz.

Raport: sytuacja mikro-, małych i średnich firm poprawiła się

Informację tę potwierdził równolegle tygodnik „Dzerkało Tyżnia” na swojej stronie internetowej, podając jednocześnie, że Ukraińcy zdobyli sześć czołgów najnowszej generacji T-80BWM. Portal przekazał też, że dowódca rosyjskiej jednostki – pułkownik Denis Kuriło – „haniebnie zwiał z pola walki”.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×