-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kobieta źle wyprzedzała inne pojazdy na ul. Bukowskiego. Może to ją kosztować nawet 30 tys. złotych

OlsztynKobieta źle wyprzedzała inne pojazdy na ul. Bukowskiego. Może to ją kosztować...

Wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych to jedno z niebezpiecznych zachowań wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety, wciąż wielu kierowców wykazuje się całkowitym brakiem wyobraźni. Przykładem może być 40- letni kierująca mercedesem.

reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek (01.03.2022r.) około godz. 20:00 na ul. Bukowskiego w Olsztynie. Kierująca mercedesem na krótkim odcinku drogi dwukrotnie wyprzedziła inne pojazdy przed przejściem oraz bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Świadkami tych wykroczeń byli policjanci olsztyńskiej drogówki, którzy natychmiast zatrzymali kobietę do kontroli i nałożyli na nią mandat karny w wysokości 1500 zł. 40- latka skorzystała z prawa odmowy przyjęcia mandatu, w związku z czym skierowany zostanie przeciwko niej wniosek o ukaranie do sądu, gdzie grzywna za popełnione wykroczenie może wynieść nawet do 30 tysięcy złotych.

32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł

Policjanci przypominają

reklama

Od 1 stycznia br. obowiązują nowe przepisy zmieniające wysokość mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Piesi, rowerzyści i motocykliści nie bez powodu nazywani są „niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego”. Nie chroni ich karoseria, poduszki powietrzne czy zaawansowane systemy bezpieczeństwa. W zderzeniu z autem często nie mają żadnych szans na przeżycie. Właśnie dlatego policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec tej grupy uczestników ruchu drogowego. Przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa- to tylko niektóre wykroczenia drogowe, które mogą doprowadzić do tragedii.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła

32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł