-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Caritas Archidiecezji Warmińskiej ogłosiła zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy

OlsztynCaritas Archidiecezji Warmińskiej ogłosiła zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy

W związku ze spodziewanym napływem uchodźców z Ukrainy Caritas Archidiecezji Warmińskiej ogłosiła w piątek zbiórkę środków higienicznych i artykułów dla dzieci. Instytucja prosi o dostarczanie darów do jej siedziby przy ul. Grunwaldzkiej 45 w Olsztynie.

reklama

Prośbę o przekazywanie darów rzeczowych warmińska Caritas opublikowała w piątek w mediach społecznościowych, „przygotowując się na spodziewany napływ uchodźców z Ukrainy”.

„Z doświadczenia, którego nabyliśmy przyjmując uprzednio grupy uchodźców i migrantów wynika, że zaopatrzenie w artykuły higieny oraz artykuły dla dzieci są najpilniejszymi potrzebami osób, które, często po wielu dniach spędzonych w podróży, docierają do miejsca schronienia. Znalezienie schronienia, możliwość wykąpania się i nakarmienia dzieci są pierwszymi krokami do odzyskania spokoju i równowagi” – podano w komunikacie.

reklama

Jak zaznaczono, zaopatrywanie potrzebujących w odzież i inne artykuły jest łatwiejsze, jeśli jest prowadzone w odpowiedzi na konkretne listy zgłaszanych potrzeb.

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy

Caritas prosi o dostarczanie środków higieny osobistej (kosmetyków, środków higienicznych dla kobiet, artykułów do golenia, szczoteczek do zębów, gąbek do kąpieli itp.) oraz artykułów dla dzieci (pieluch, mleka modyfikowanego, kaszek, butelek do karmienia itp.). Dary należy dostarczać do siedziby Caritas przy ul. Grunwaldzkiej 45 w Olsztynie.

reklama

Rzecznik prasowy kurii archidiecezjalnej w Olsztynie ks. Marcin Sawicki informował wcześniej, że Caritas Archidiecezji Warmińskiej jest gotowa do przyjęcia potencjalnych uchodźców z Ukrainy w swoim ośrodku w Rybakach pod Olsztynem. Jest tam 140 miejsc hotelowych.

Ośrodek w Rybakach gościł już uchodźców z Ukrainy, gdy w 2015 r. ewakuowano osoby polskiego pochodzenia z Donbasu i Mariupola z powodu trwającego tam konfliktu wywołanego przez prorosyjskich separatystów.

Od czwartku trwa zakrojona na szeroką skalę rosyjska inwazja wojskowa na Ukrainę. Przeprowadzono ataki lotnicze na miasta i bazy wojskowe, wysłano żołnierzy i czołgi, które przekroczyły granice Ukrainy z wielu kierunków.

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy

W związku ze spodziewanym napływem uchodźców z tego kraju w ośmiu przygranicznych miejscowościach oraz na dworcu w Przemyślu utworzono punkty recepcyjne, gdzie w razie potrzeby udzielana im będzie podstawowa pomoc.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiec
26 lutego 2022 13:12

A gdzie łajza rydzyk????? Może choć raz by dał poszkodowanym a nie zapasiona menda tylko wyciąga łapę po kasę.!!!!!!!!!

Popularne

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy