1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejny rok bez Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Podano konkretne przyczyny

WiadomościKolejny rok bez Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Podano konkretne przyczyny

Miasto trzeci rok z rzędu nie znalazło środków na przywrócenie inicjatywy Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Podano konkretne przyczyny.

reklama

Z krajobrazu miejskiego już dawno zniknęły zielonobiałe rowery, na których olsztyniacy przemierzali ulice i ścieżki rowerowe naszego miasta. Projekt uruchomiono w lipcu 2018 roku, a odpowiadało za niego konsorcjum Orange i Roovee. Inicjatywa cieszyła się niemałą popularnością, w mieście rozlokowano kilkanaście stacji, a rowery było widać na każdej ulicy. W 2020 roku projekt został zawieszony po tym jak ogłoszono restrykcje w poruszaniu się oraz nowe regulacje dotyczące środków transportu. Ubiegły rok w strukturach miejskich stał pod znakiem „łatania budżetu miejskiego”, co m.in. poskutkowało nie wznawianiem inicjatywy ORM. Dyrektor ZDZiT mówił, że przyszłość pandemii i skutków z nią związanych, jest nie do przewidzenia, tym samym stawiając przyszłość rowerów miejskich w Olsztynie pod znakiem zapytania. Dziś już wiemy, że w 2022 roku nie zobaczymy charakterystycznych zielonobiałych pojazdów:

„Przypominam, że w 2020 roku prace nad ponownym rozpisaniem przetargu na funkcjonowanie systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego zostały przerwane w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Już wówczas wprowadzone odgórnie obostrzenia praktycznie uniemożliwiały funkcjonowanie rowerów miejskich w jakiejkolwiek formie. Ostatecznie biorąc pod uwagę także trudną sytuację budżetową Miasta, w tym obostrzenia dla transportu zbiorowego i m.in. spadek wpływów z biletów, podjęta została trudna decyzja o zawieszeniu działań związanych z uruchomieniem w 2020 roku Roweru Miejskiego ze środków publicznych” – pisze Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie. „Z tego samego powodu środki publiczne na ten cel nie zostały uwzględnione w budżecie miasta na 2021 i 2022 rok. Należy podkreślić, że czas obowiązywania obecnych i przyszłych obostrzeń, jak również ich zakres, wciąż jest niemożliwy do przewidzenia”.

reklama

Olsztyniacy mają alternatywę w postaci elektrycznych hulajnóg, które są rozstawione w mieście, to jednak podmioty prywatne, nie mające nic wspólnego z projektami miejskimi i niezależne od władz.

reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kroll
16 lutego 2022 14:28

To już z kolejną rzeczą nieudolny Pan arbuz pokazuje jaką jesteśmy dziurą. Nie ma pieniędzy na nic. Ku**a wstyd i pośmiewisko, miasto wojewódzkie i stolica regionu….. Podziękować mu i dowidzenia.

Andrzej
16 lutego 2022 14:13

Nic dziwnego jak mamy prezydenta imbecyla wydawał by tylko na tramwaje które za chwilę i tak się zepsują porażka nie prezydent

Popularne