-0 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czy Prezydent Grzymowicz nie chce pomagać niepełnosprawnym dzieciom?

OlsztynCzy Prezydent Grzymowicz nie chce pomagać niepełnosprawnym dzieciom?

Dzieci, rodzice oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Strzał w 10 protestowali wczoraj przed ratuszem.

reklama

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10” prowadzi Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Dziecięce Marzenia” i Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” przy ul. Czapli 2. Do placówek chodzą dzieci niepełnosprawne, nie tylko z zespołem Downa, ale także zespołem FAZ, Aspergera czy afazją ruchową. Nierzadko wśród uczniów są dzieci z rodzin zastępczych i zagrożonych wykluczeniem.

reklama

Do szkoły, w której nauczanie odbywa się w klasach 1-6, chodzi około setki dzieci. Stowarzyszenie chce jednak poszerzyć ofertę i prowadzić kształcenie w klasach 7-8. Problem w tym, że budynek, w którym odbywają się zajęcia, nie nadaje się do tego, bo jest zbyt mały. Konieczna jest rozbudowa.

Dlatego stowarzyszenie zwróciło się z prośbą do prezydenta Piotra Grzymowicza, aby miasto wydzierżawiło sąsiadującą ze szkołą działkę. W tym miejscu miałby stanąć w pełni funkcjonalny budynek kontenerowy.

reklama

Prezydent odmówił jednak wydzierżawienia działki. W uzasadnieniu poinformował, że grunt położony jest w granicach „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego otoczenia jeziora Ukiel w Olsztynie — rejon Łupstych”, który co prawda przewiduje prowadzenie na nich usług oświatowych, ale wykluczona jest proponowana forma zabudowa.

Szkoła zaproponowała, że kupi działkę, ale bezprzetargowo, licząc, że grunt będzie tańszy, bo w otwartym konkursie ofert, nie byłoby stać placówki na kupno gruntu. I tym razem prezydent odmówił, tłumacząc, że miasto nie może sobie na to pozwolić w dobie kryzysu i dziury budżetowej.

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
15 lutego 2022 14:19

Zdziwieni ? PSL i PO + zboczeńcy z SLD pomogli sobie i to skutecznie podwyżką 100 % dziyeciom mieszkańcom i pracownikom „pomogli” podwyższając opłaty.Zawsze tak robili razem z rudym i balcerkiem.

sławek
15 lutego 2022 18:06

Należy zadać pytanie czy prezydent chce komukolwiek pomóc.

Popularne