-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmiany w kursowaniu popularnej linii autobusowej

OlsztynZmiany w kursowaniu popularnej linii autobusowej

Od poniedziałku wprowadzone zostaną znaczne ograniczenia w kursowaniu autobusów miejskich na kilku trasach do miasteczka akademickiego w Kortowie; m.in. czasowo będą zawieszone linie 303, 305 i 309 – podał olsztyński magistrat.

reklama

Zmiany mają obowiązywać do 18 lutego i dotyczą części linii, które kursują do Kortowa. Autobusy nr 103 i 130 będą jeździć zgodnie ze specjalnym rozkładem, zbliżonym do obowiązującego w „dni robocze wolne od nauki szkolnej”. Poza tym zawieszone zostanie funkcjonowanie linii nr 303, 305 i 309.

Miasto uzasadnia te ograniczenia sposobem przeprowadzenia sesji egzaminacyjnej na olsztyńskim uniwersytecie i częściowym wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach.

reklama

„Utrzymanie zmodyfikowanego rozkładu będzie zależeć od bieżących ograniczeń w nauce stacjonarnej studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz uczniów olsztyńskich szkół” – zapowiedział w komunikacie Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu.

Jak przypomniał magistrat, władze uczelni zarekomendowały przeprowadzanie egzaminów w sposób zdalny. Ostateczna decyzja ma należeć do nauczyciela akademickiego, jednak powinien mieć on na względzie specyfikę realizowanych zajęć.

reklama

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa społeczności akademickiej, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, rekomenduję zdalny tryb prowadzenia zaliczeń i egzaminów” – napisał w komunikacie prorektor ds. kształcenia UWM prof. Paweł Wysocki. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia