6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Zmiany w kursowaniu popularnej linii autobusowej

OlsztynZmiany w kursowaniu popularnej linii autobusowej

Od poniedziałku wprowadzone zostaną znaczne zmiany w kursowaniu autobusów miejskich na kilku trasach do miasteczka akademickiego w Kortowie – poinformował olsztyński magistrat. Ograniczenia będą obowiązywać do 18 lutego i dotyczą części linii, które kursują do Kortowa. Autobusy nr 103 i 130 będą jeździć zgodnie ze specjalnym rozkładem, zbliżonym do obowiązującego w “dni robocze wolne od nauki szkolnej”. Linie nr 303, 305 i 309 czasowo zostaną zawieszone.

reklama

Miasto uzasadnia te ograniczenia sposobem przeprowadzenia sesji egzaminacyjnej na olsztyńskim Uniwersytecie oraz wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach. “Utrzymanie zmodyfikowanego rozkładu będzie zależeć od bieżących ograniczeń w nauce stacjonarnej studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz uczniów olsztyńskich szkół” – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Władze uczelni zarekomendowały przeprowadzanie egzaminów w sposób zdalny z uwagi na zagrożenie epidemii koronawirusa. “W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa społeczności akademickiej, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, rekomenduję zdalny tryb prowadzenia zaliczeń i egzaminów” – napisał w komunikacie prorektor ds. kształcenia UWM prof. Paweł Wysocki.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia