11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Chłopak z Olsztyna walczy o normalne życie

WiadomościChłopak z Olsztyna walczy o normalne życie

26-letni Filip z Olsztyna od ponad 10 lat walczy ze straszliwą chorobą – stwardnieniem rozsianym. Dzięki darczyńcom udało się zebrać już pokaźną kwotę, ale to nie koniec walki.

reklama

Link do zrzutki: pomagam.pl/filip_c

“Filip ma 26 lat. Gdy miał niespełna 15 lat lekarze postawili diagnozę, która spadła jak grom z jasnego nieba – stwardnienie rozsiane (SM). To był cios dla nas wszystkich. Drugim ciosem była informacja, że jest za młody, tak tak – za MŁODY na leczenie, bo na ówczesne czasy leczenie w Polsce było od 16-go roku życia. Ale nie poddaliśmy się. Jeden, drugi reportaż w telewizji przyniósł efekty (swoją drogą, znów trzeba było nagłośnić sprawę, żeby coś w tym kraju było normalne) w postaci zmian przepisów i wprowadzenia leczenia. Był krok do przodu. Niestety kolejne rezonanse magnetyczne przynosiły złe wieści – ogniska zapalne pojawiają się zarówno w kręgosłupie jak i w móżdżku, co przekłada się na wiele problemów. Niedowład, złe widzenie, problemy z utrzymaniem równowagi czy nawet z chodzeniem – z tym na co dzień walczy Filip” – czytamy w opisie zbiórki.

reklama

Flip na co dzień jest studentem Politechniki Gdańskiej i mimo trudności, jakie sprawia mu choroba, z którą się zmaga, nie poddaje się i stara żyć jak każdy – normalnie. Stwardnienie rozsiane jest chorobą nieuleczalną, ale można pracować nad spowalnianiem jej przebiegu. Od 1 lutego jest na turnusie rehabilitacyjnym:

“Od wczoraj Filip jest na turnusie rehabilitacyjnym – jest bardzo ciężko, pewnie będzie jeszcze trudniej, ale wszystko robimy z myślą i nadzieją o lepsze jutro Filipa. Widać, że każdy ruch, każdy obrót ciała płaci wielkim wysiłkiem ale walczy… WALCZ SYNU, WALCZ I NIE PODDAWAJ SIĘ… !!!!!” – pisze tata Filipa.

Mieszkańca Olsztyna można wesprzeć za pomocą zbiórki, zorganizowanej przez jego ojca.

Chłopak z Olsztyna walczy o normalne życie zbiórka Wiadomości, Olsztyn
fot. Pomagam.pl
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zatorzak
4 lutego 2022 09:13

Ofsiak ma to niech mu da

Polecane
Ogłoszenia