fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Nowe inwestycje w szpitalu w Działdowie

DziałdowoNowe inwestycje w szpitalu w Działdowie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szpital Powiatowy w Działdowie oddał do użytku kolejne inwestycje. Pacjenci mogą już korzystać z nowych wind, które są bardzo ważnym elementem usprawnienia pracy placówki. Na ten cel szpital otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 000 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

reklama

„Jednym z wyrazów troski o utrzymanie odpowiedniego poziomu dbałości o służbę zdrowia jest nieustanne inwestowanie, czyli poprawianie warunków dla pracowników i pacjentów, które zapewniają bezpieczeństwo pracy oraz leczenia mieszkańców Warmii i Mazur” – powiedział wojewoda Artur Chojecki, dziękując jednocześnie personelowi szpitala za ciężką pracę na rzecz pacjentów.

Zakupiono również nowoczesną aparaturę medyczną wraz z elementami T i K oraz wykonano adaptację pomieszczeń służących diagnostyce obrazowej, radiologicznej i endoskopowej.

reklama

W ramach przebudowy istniejących pomieszczeń szpitalnych zlokalizowanych na parterze budynku głównego powstały gabinety: gastroskopii i kolonoskopii, w których są wykonywane badania diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Pomieszczenia są wykonane w wysokim standardzie technicznym i sanitarno-higienicznym, a cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

źródło: UW Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama