20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Okradł bezczelnie emeryta przy bankomacie

OlsztynOkradł bezczelnie emeryta przy bankomacie

20-latek odpowie przed sądem za kradzież szczególnie zuchwałą. Młody mężczyzna wykorzystując nieporadność seniora, najpierw zaoferował pomoc w wypłaceniu pieniędzy z bankomatu, a następnie ukradł je 67-latkowi. Już kilka godzin później został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

W poniedziałek (24.01.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży zuchwałej na terenie miasta. Z relacji pokrzywdzonego 67-latka wynikało, że kilka dni wcześniej odwiedził go wnuk wraz z kolegą, z którym wspólnie pili alkohol. 20-latek zostawił u niego w mieszkaniu swoją kurtkę, po którą wrócił w poniedziałek. Tego dnia senior otrzymał emeryturę i chciał opłacić rachunki. Jednak miał problem z obsługą bankomatu, w związku z czym poprosił znajomego wnuczka o pomoc, na co on się zgodził. 67 i 20-latek poszli razem do jednego z bankomatów. W momencie, gdy w podajniku pojawiły się banknoty, 20-latek nagle zabrał je ze sobą i uciekł w nieznanym kierunku. Wartość strat to 1000 złotych.

Komunikat wraz z opisem wyglądu sprawcy został przekazany policyjnym patrolom. Już kilka godzin później wskazany młody mężczyzny został zauważony i zatrzymany przez policyjnych wywiadowców przed jednym z bloków na terenie miasta. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej, do której się przyznał. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 20-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionej gotówki.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane