7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe sensacyjne ustalenia w sprawie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej

OlsztynNowe sensacyjne ustalenia w sprawie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej

Sprawca tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w którym zginęło rodzeństwo, otrzyma akt oskarżenia najprawdopodobniej w połowie lutego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Śledztwo dotyczące tragicznego wypadku dobiega końca.

reklama

Śledczy prowadzący sprawę tragicznego wypadku w zeszły piątek wystąpili do sądu o przedłużenie aresztu dla podejrzanego. Wystąpienie motywowane jest jedną z dwóch opinii biegłych, która jest istotna dla dalszego przebiegu sprawy. Prokurator Szulc przekazał nowe informacje w rozmowie z Gazetą Wyborczą:

reklama

“Z tej opinii biegłego wynika, że sprawcą tego tragicznego zdarzenia na pewno nie jest kierująca samochodem, w który uderzył podejrzany. Taki wątek sugerowała obrona podejrzanego.”

Zanim akt oskarżenia zostanie skierowany do sądu, śledczy oczekują na jeszcze jedną opinię biegłego. “Chodzi o możliwość ustalenia z zapisów tzw. sterowników z auta podejrzanego, które by wykazały prędkość poruszania się auta przed zdarzeniem oraz moment rozpoczęcia hamowania. Trzeba pamiętać, że ten samochód miał 4,2 litra pojemności.” – tłumaczy prokurator Szulc.

Rusza proces adwokata oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. To on mówił, że ofiary jechały "trumnami na kołach"
reklama

Dodatkowych informacji udzielił też Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie: „Mamy opinię biegłego do spraw ruchu drogowego, który podtrzymał pierwszą opinię, że kierowca audi A8 jechał z prędkością 190 km/h. Gdyby jechał z prawidłową prędkością 50 km/h, która tam obowiązuje, miałby możliwość uniknięcia zderzenia. Winy za wypadek nie ponosi kierująca drugim samochodem, gdyż z uwagi na prędkość, z jaką poruszał się podejrzany, nie mogła ona prawidłowo ocenić odległości”.

Tragiczny wypadek miał miejsce 11 listopada 2021 roku na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. W jego wyniku zginęło młode rodzeństwo: 23-letnia Weronika oraz jej o dwa lata starszy brat Sebastian. Zderzyły się dwa samochody marki audi. Auto rodzeństwa otrzymało uderzenie boczne.

Przewrócona ciężarówka blokuje ruch na dk 16

Kierowca drugiego samochodu zbiegł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia zgłosił się do szpitala i został zatrzymany przez policję. Sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy wobec Zbigniewa G., podejrzanego spowodowania tragicznego wypadku.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

50 KOMENTARZY

50 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wojtek
26 stycznia 2022 11:03

Niewinni nie uciekają z miejsca wypadku. Podobno to doświadczony kierowca zawodowy, więc niech nie zasłania się szokiem.

ANTEK
25 stycznia 2022 21:00

Bandyta 190 km/godz.

Popularne
Ogłoszenia

Tragiczna śmierć młodej kobiety

Biegły zeznawał w sprawie wypadku na ul. Bałtyckiej