7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

21-latek oszukał 17 osób przez internet

Wiadomości21-latek oszukał 17 osób przez internet

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. 21-letni Franciszek F. jest podejrzany o to, że od marca do sierpnia 2015r. oszukał za pomocą popularnego portalu internetowego 17 osób, którym sprzedał bilety na koncerty znanych zespołów muzycznych, których kupujący, mimo wpłacenia pieniędzy nigdy nie otrzymali. Młodemu mieszkańcowi stolicy grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

Sprawę zgłosił mieszkaniec Olsztyna, który na popularnym portalu internetowym kupił bilet na koncert znanego zespołu muzycznego i mimo wpłacenia pieniędzy go nie otrzymał. Sprawą od razu zajęli się policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie wyciągu rachunku bankowego sprawcy, funkcjonariusze ustalili, że liczba oszukanych jest znacznie wyższa. W sumie pieniądze straciło 17 osób na łączną kwotę prawie 7 tys.zł.

Sprawcą okazał się 21-letni mieszkaniec Warszawy. Młody mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy. Ceny biletów, które oferował na aukcjach wahały się od 20 do 400 złotych. Cena była tak atrakcyjne, że niektórzy kupujący decydowali się na kupno nawet kilku biletów na raz. Jak się jednak okazało, mimo wpłacenia pieniędzy na wskazane przez niego konto przepustki na koncerty nigdy do nich nie trafiły.

reklama

W najbliższych dniach akt oskarżenia zawierający 17 zarzutów trafi do sądu. Za ciąg oszustw mieszkańcowi Warszawy grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
nO
16 maja 2016 13:20

AC/DC bilety tanio po 5 zł , grupowe 4,50 zł

Popularne
Ogłoszenia