24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Ostatni kiosk został zamknięty. Pani Janina prowadziła go ponad 20 lat

WiadomościOstatni kiosk został zamknięty. Pani Janina prowadziła go ponad 20 lat

Pamiętający lata 80-te, ostatni w Jezioranach kiosk – przy ul. Kajki – właśnie przeszedł do historii. Prowadząca go przez ostatnie dwie dekady osiemdziesięciolatka Janina Wilczopolska postanowiła zakończyć działalność. To był jeden z trzech funkcjonujących kiedyś w mieście kiosków.

reklama

Pamiętacie zapach gazet, artykułów chemicznych, papierosów i innych drobiazgów, które można było kupić w kiosku? Licząc na uśmiech sprzedawcy, a czasem na krótką rozmowę. Historię ostatniego w Jezioranach kiosku pokazała w programie lokalnym telewizja Macrosat.

reklama

Klientka kiosku: “Zawsze coś się kupowało, gazety czy coś. Kioskarz wiedział, co kto bierze, nie musiało się mówić”.
Pani Janina wspomina: “Bardzo dobrze mi było w tym kiosku, miałam kontakt z ludźmi, dorobiłam sobie chociaż na te opłaty. O piątej już otwierałam, bo były zakłady mięsne nieopodal i bardzo dużo pracowników jechało, to już każdy się zatrzymał po gazetę, po papierosy. Ja trzymałam takie drobnostki, których nie ma w sklepach, nawet takie lustereczko czy grzebyk, czy takie igły, takich dużo, no i papierosy. Nigdy się nie nudzi, bo ja przeglądałam gazety, krzyżówki rozwiązywałam, wyszłam sobie na powietrze, bo przecież zaraz tam ogródek sąsiadka zrobiła, mieliśmy kwiaty, nie wiadomo, kiedy ten dzień zleciał”.

źródło: Macrosat


reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
18 stycznia 2022 10:49

Bardzo smutne, szare są Jeziorany

Polecane
Ogłoszenia