9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Triumf trzynastolatków ze Stomilu Olsztyn w mistrzostwach Polski

OlsztynTriumf trzynastolatków ze Stomilu Olsztyn w mistrzostwach Polski

Trzynastolatkowie ze Stomilu Olsztyn odwiedzili ratusz, by opowiedzieć o swym triumfie w mistrzostwach Polski. To jeden z największych sukcesów w historii klubu ze stolicy regionu.

reklama

Trudna przeprawa grupowa i bezdyskusyjna dominacja w fazie pucharowej – tak w największym skrócie wyglądał marsz młodych piłkarzy po tytuł mistrzowski. Zawodnicy Akademii Sportu Stomil Olsztyn zwyciężyli w halowych rozgrywkach pod koniec poprzedniego roku.

– Ogromnie gratuluję Wam oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu – powiedział prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – To niezwykły triumf, z którego możecie być dumni. Życzę Wam wszystkim kolejnych sukcesów i realizacji założonych celów.

reklama

Podczas rozgrywek, które odbyły się w Wilkowicach młodzi olsztynianie ponieśli jedną porażkę i remis. Pozostałe mecze przekonująco wygrywali, w tym w finałowym meczu pokonali aż 5:0 z drużyną AP Nowiny.

Przy al. Sybiraków ma powstać Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego

– Chłopcy pokazali duże umiejętności – mówi trener drużyny, Piotr Krztoń. – Praktycznie nie trenowaliśmy w sali, więc każdy z turniejów był poniekąd przygotowaniami. Podczas finałowego turnieju nasłuchaliśmy się wielu pochwał, to bardzo budujące.

reklama

Młodzi olsztynianie triumfowali nie tylko drużynowo. Najlepszym bramkarzem finałowych zmagań wybrano bowiem Wojciecha Klewadio. Trenerzy przed drużyną stawiają teraz cel awansu do centralnych rozgrywek.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×