-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojewoda warmińsko-mazurski: mimo trudności Polski Ład dla większości korzystny

WiadomościWojewoda warmińsko-mazurski: mimo trudności Polski Ład dla większości korzystny

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki uważa, że mimo początkowych kłopotów Polski Ład jest programem zmian podatkowych, na którym zyska znakomita większość społeczeństwa. Apelował na konferencji prasowej, by uprawnienie składali wnioski o wypłatę Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

reklama

Wojewoda Artur Chojecki na poniedziałkowej konferencji prasowej nazwał „Polski Ład” programem „przełomowym, który znacząco ma szansę poprawić funkcjonowanie państwa i obywateli, polepszyć jakoś życia”. Podkreślał, że ma być korzystny dla 18 mln podatników.

„Niestety pierwsze dni wprowadziły pewne zamieszanie. Wdrażanie każdej dużej reformy nastręcza problemy i powoduje zamieszanie i także spotkało to Polski Ład. Natychmiast rząd podjął działania, które mają wprowadzić korekty i jesteśmy przekonani, że w ostatecznym kształcie będzie on korzystny dla zdecydowanej większości obywateli” – mówił Chojecki.

Szokujące dane? Specjaliści z Fundacji Wolności ocenili sytuację ekonomiczną Olsztyna
reklama

Wojewoda warmińsko-mazurski zachęcał, by uprawnieni do otrzymywania Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego składali wnioski o to świadczenie. Jego wysokość to 12 tys. zł i przysługuje rodzicom, którzy mają drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do ukończenia 35. miesiąca życia. „W tym świadczeniu nie ma progu dochodowego” – podkreślał wojewoda.

Dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie Mariusz Pawłowski powiedział na tej samej konferencji, że jego urzędnicy nie są zaskoczeni zmianami podatkowymi. „Każdy początek roku przynosił jakieś zmiany podatkowe, ale o nich wiedzieli zwykle księgowi i pracownicy skarbowi” – stwierdził.

reklama

Pawłowski przyznał, że każdego dnia oddziały KAS w warmińsko-mazurskim otrzymują kilkanaście zapytań o zapisy Polskiego Ładu. „Przedsiębiorcy dopasowują systemy kasowo-płacowe do nowych przepisów. Docelowo ten program będzie działał prorozwojowo i uszczelniał system podatkowy” – ocenił Pawłowski.

Podwyżki komunalnych usług a ceny paliwa

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
18 stycznia 2022 08:24

Czy aby utrzymać się na stołku trzeba mówić takie rzeczy?

Ja
17 stycznia 2022 18:01

Ch.jecki, kto ci płaci za gadanie takich bzdur?

Popularne

Podwyżki komunalnych usług a ceny paliwa