fbpx
-2 C
Olsztyn
wtorek, 18 stycznia, 2022
reklama

Sześciu kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza Korsz

reklama

Sześciu kandydatów zostało zarejestrowanych w przedterminowych wyborach burmistrza Korsz (woj. warmińsko-mazurskie), które odbędą się 30 stycznia – podała Miejska Komisja Wyborcza. Wybory zarządzono po śmierci dotychczasowego burmistrza Ryszarda Ostrowskiego.

Jak podano w obwieszczeniu Miejskiej Komisji Wyborczej w Korszach, zarejestrowani kandydaci na burmistrza to: Jan Adamowicz (KWW Nasza Gmina – Tu Mieszkam), Tomasz Dudziak (zgłoszony przez KWW Nasza Gmina Korsze, popierany przez PSL), Andrzej Hajduk (KWW Korsze Gmina Dla Ciebie), Rafał Jakubczak (KWW Aktywny Samorząd), Czesława Orłowska-Staniszewska (KWW Czesławy Orłowskiej-Staniszewskiej) i Dariusz Służała (KWW Korsze – Wspólna Sprawa).

Datę przeprowadzenia przedterminowych wyborów wyznaczył premier Mateusz Morawiecki. Kampania wyborcza potrwa do 28 stycznia, a głosowanie odbędzie się w niedzielę 30 stycznia, w godz. 7-21.

Czytaj też:  Premier zarządził wprowadzenie alarmu dla całego kraju
reklama

Zostały one zarządzone w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego. Zmarł on 5 listopada ubiegłego roku, pięć dni później Komisarz Wyborczy w Olsztynie wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu burmistrza.

Ryszard Ostrowski był burmistrzem miasta i gminy Korsze od 2006 r. W wyborach samorządowych w 2018 r. – jako kandydat KWW Porozumienie dla Korsz – wygrał w pierwszej turze, uzyskując 52,03 proc. głosów.

Wcześniej był m.in. miejskim radnym (1994-1998), wiceburmistrzem Korsz (2000–2002) i sekretarzem urzędu miasta w Kętrzynie (2003-2004). Lokalne media podawały, że zmarł po ciężkiej chorobie, od kilku miesięcy był na zwolnieniu lekarskim. Miał niespełna 60 lat.

źródło: PAP