fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Policyjny pościg za cysterną na mleko

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca cysterny przewożącej mleko, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w okolicach Reszla (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w czwartek policja. Po brawurowej ucieczce 28-latek wpadł na policyjnej blokadzie drogi.

O cysternie na mleko, która jedzie całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza, powiadomił telefonicznie kętrzyńską policję jeden z kierowców. Wysłany na miejsce patrol zauważył opisany przez zgłaszającego pojazd na wysokości wsi Robawy w gminie Reszel.

Policjanci z radiowozu próbowali zatrzymać kierującego cysterną do kontroli drogowej, ale ten przyspieszył i zaczął uciekać lokalnymi drogami.

reklama

„Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Jechał cysterną bardzo brawurowo i całą szerokością jezdni, uniemożliwiając wyprzedzenie go. Stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu” – poinformowała asp. Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji.

Uciekający kierowca cysterny pojechał ulicami Reszla, a następnie skierował się w stronę Korsz. Policjanci ścigali go kilka kilometrów. Poskutkowała dopiero blokada ustawiona na wysokości miejscowości Gudniki. Na jej widok uciekinier zatrzymał pojazd.

Czytaj też:  Wojewoda warmińsko-mazurski: mimo trudności Polski Ład dla większości korzystny

Według policji był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 3 prom. alkoholu w jego organizmie. „Mężczyzna tłumaczył, że alkohol spożywał podczas jazdy. Funkcjonariusze znaleźli w kabinie pojazdu pustą butelkę po wódce” – powiedziała asp. Piaścik.

Kierowca został zatrzymany. Cysternę przekazano osobie, którą wskazał.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 28-latek odpowie przed sądem. Grozi mu dodatkowo kara do pięciu lat za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama