fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Rozpoczął się remont mola na Plaży Miejskiej wraz z budową punktów widokowo-obserwacyjnych

reklama
reklama

„Rozpoczęła się długo wyczekiwana Inwestycja generalnego remontu mola na Plaży Miejskiej wraz z budową nowoczesnych punktów widokowo-obserwacyjnych. Wartość inwestycji to ponad 3,7 mln złotych, Gmina Olsztyn pozyskała na ten cel 85 % dofinansowania z Unii Europejskiej” – poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Do końca kwietnia w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” nad jeziorem Ukiel w Olsztynie powstanie nowe molo. W ramach tych prac będą też umocnione brzegi jeziora przy Słonecznej Polanie – poinformował olsztyński ratusz.

Olsztyński ratusz poinformował, że nowe molo zastąpi pomost stojący na miejskiej plaży od ponad 20 lat.

reklama

Zapowiedziano, że nowe molo będzie tak zmodernizowane, by utworzyć na nim punkt widokowo-obserwacyjny. Będzie można z niego podziwiać m.in. życie ptaków i zwierząt nad Ukielem i Zgniłkiem. Ratusz zapowiedział, że kupi m.in. lornetki i lunety, z których będą mogli korzystać odwiedzający molo.

Czytaj też:  Pojawiło się kolejne nagranie ITS z wypadku w którym zginęło rodzeństwo

W ramach tych samych prac nad Ukielem zostaną umocnione brzegi tego jeziora przy Słonecznej Polanie.

Ratusz zapowiedział także powstanie mobilnej aplikacji z materiałami dydaktycznymi i wirtualnej ścieżki, która prowadzić będzie wyznaczoną trasą w południowej części korytarza ekologicznego Las Miejski-jez. Ukiel.

Centrum Rekreacyjno-sportowe „Ukiel”, które powstało na dawnej plaży miejskiej w Olsztynie to od kilku lat jedno z najbardziej popularnych miejsc w mieście. Rocznie odwiedza je ponad milion osób. 

źródło: PAP/OSiR, fot. OSiR