fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Na S7 pędziła ciężarówka. Kierowca sobie smacznie spał

reklama

Zaśnięcie za kierownicą było przyczyną zjechania z jezdni i uderzenia w barierę energochłonną na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Powierż. 53-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Renault nie doznał obrażeń, a cała sytuacja skończyła się dla niego mandatem karnym i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, którym się przemieszczał.

W poniedziałek (10.01.2022 r.) około godz. 09:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 w okolicy węzła Powierż. Z ustaleń policjantów zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynikało, że 53-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Renault jadąc w kierunku Gdańska zasnął za kierownicą, w skutek czego najechał na barierę energochłonną uszkadzając ją na odcinku kilkudziesięciu metrów. Dodatkowo uszkodził dwie latarnie oświetlające rejon węzła drogowego.

Mężczyzna był trzeźwy i nie wymagał pomocy medycznej. Kolizja zakończyła się dla sprawcy mandatem karnym i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu z uwagi na powstałe uszkodzenia.

Czytaj też:  Kierowca Mazdy wymusił pierwszeństwo przejazdu, a kierowca Mitsubishi wpadł w poślizg
reklama

źródło: KWP